Porovnání úvěrů a půjček na motorku

Určitě to všichni znáte. Sluníčko, teploměr začíná ukazovat teploty kolem „dvacítky“ a na nebi ani mráček. Silnici jsou už suché a prach a nečistoty po zimě vyfoukané do příkopů. Zkrátka ideální čas na projížďku na motorce.

Přítelkyně nebo žena není proti (to je ta lepší varianta), nějaké peníze bokem, takže nastává ideální doba na to sednout si k internetu a podívat se po nějakém stroji. Pár hodin přemýšlíte, vzpomínáte na svoje plakáty na stěně z dob mladí, zvažujete, projíždíte internet sem a tam a najednou je tam ONA! Dokonalá, nádherná, s malým nájezdem, v ideální barevné kombinaci – přesně taková jakou teď nutně potřebujete.

Zdá se, že nic nebrání pořízení, jenže při kontrole svého účtu zjistíte že zase tolik peněz bokem nemáte. Přeci jen pořídit si motorku není jen tak, ještě musíte mít dobré oblečení, bezpečnou helmu, obuv a něco málo na případné opravy. Což v součtu dělá pár jednotek až desítek tisíc navíc, které bohužel na účtu chybí.

Co tedy budete potřebovat k vyřízení půjčky/úvěru od společnosti?

Doklady: U menších částek postačuje pouze telefonní číslo. Pokud však chcete půjčit desítky tisíc, zpravidla musíte dokládat občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas.

Prokázání příjmu: U menších částek nemusíte často prokazovat žádný příjem, ale záleží dle společnosti. Jinak je klasické dokládání minimální příjmu (například přes bankovní výpisy), potvrzení přijmu ze zaměstnání a pokud jste podnikatel tak i údaje z daňového přiznání.

Většina společností také prověřuje osoby v registrech: BRKI, NRKI, Solus a nebo třeba i Telco registry telefonních operátorů.

Pokud projdete sítem ověření, sjednat půjčku na motorku můžete přímo online – tedy bez nutnosti navštěvovat jakoukoliv pobočku. Prostředky jsou pak poukázány na bankovní účet (někde vyžadují založení účtu u dané instituce) nebo jsou zaslány klasickou složenkou.

 

Přehled úvěrů a půjček na motorku: