Tankpad / Ochrana nádrže motocyklu

Už vám vadí neustálé odírání nádrže od zipu na moto oblečení? Pár týdnů nová motorka a na nádrži začínají být stopy od zipu nebo tvrdých knoflíků na zapínání? Problém, se kterým se potýká většina majitelů cestovní a sportovních motocyklů odnepaměti. Majitelé chopperů a cruiserů mohou být v tomto případě absolutně v klidu, protože díky jejich pozici za řídítky, respektive spíše pohodlnému posezu by se museli hodně snažit, aby byla nádrž poškrábána (teda pokud si na ni pořád neleháte). Nemluvě o tom že si nedokážeme představit jezdit v kožené sportovní kombinéze třeba na Harleyi.

Kapitola sama pro sebe jsou enduristi a různí offrouďáci, kterým nějaký škrábanec sem a tam vůbec nevadí a rozhodně je ochrana nádrže motorky moc nezajímá. Tedy zajímá je pouze v případě, když je to ochrana proti velkým kamenům, proražení a jiným vlivům tam, kam se stejnak se silniční nebo sportovně-cestovní motorkou nedostanete.

Přehled tankpadů / ochrany motocyklových nádrží

Takže pro nás ostatní co jezdíme po silnici, nemáme skútr nebo nádrž dostatečně daleko od rozkroku a spodku břicha, přichází řešení s anglickým názvem tankpad. Jak už název napovídá, jedná se o „podložku“ na nádrž přesně do míst, kde je zpravidla umístěn zip kombinézy nebo cestovní bundy.

Tankpady jsou vyráběny nejčastěji ze silné umělohmotné fólie s lesklou povrchovou úpravou. Vrchní úprava není ani tak kvůli vzhledu, ale spíše kvůli vyšší „klouzavosti“ nežádoucích předmětů. V druhém případě je také kvůli vzhledu, ale to se týká spíše tankpadů vyrobených na zakázku, například s požadovanou fotografií nebo vytištěným motivem.

Ochrana nádrže motorky pak stojí dle toho co si všechno „vymyslíte“. Průměrná cena na trhu se pohybuje kolem 400 Kč za úplně základní jednobarevný tankpad až klidně po 700 Kč za kvalitní s potiskem dle vlastního přání. Náš osobní tip je jednoduchý karbonový vzor tankpadu, který ladí téměř k jakémukoliv laku a motocyklu.

Seznam dostupných tankpadů na trhu

 

tankpad - ochrana nadrze motocykluochrana nadrze motorky - tankpad ochrana nádrže motorky - tankpad  tankpad - ochrana nádrže motocyklu

Tankpad

4.9

Objem vs rozměry

0.0/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

0.0/10

Cena

9.9/10

Klady

 • Ochrana nádrže
 • Design
 • Univerzálnost

2 HODNOCENÍ

 1. Objem vs rozměry

  0

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  0

  Cena

  10

  Nutnost pro každého kdo má motorku.

 2. Objem vs rozměry

  0

  Kvalita zpracování

  9.3

  Výbava

  0

  Cena

  9

  Škoda že jsem to koupil až po poškrábání nádrže…
  Dělá co má…

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here