Abus Granit Extreme Plus 59

Jestli si stejně jako já říkáte že kupovat si řetěz na motorku za částku přesahující 5 000 Kč je nesmysl, ale zkuste si vzpomenout kolik stála vaše motorka. Přesně takhle jsem uvažoval do doby, než mi ukradli první R6tku a já tím přišel o několik desítek tisíc.

Chvíli trvalo našetřit na další motorku a už jsem rovnou věděl, že ji zabezpečím vším možným. A tím myslím jak klasický alarm, tak pořádný řetěz. No a jelikož jsem chtěl to nejlepší, tak rozhodnutí padlo na značku ABUS a jejich model z nejvyšší nabídky – Granit Extreme Plus 59.

ABUS Granit Extreme Plus 59 – kompletní nabídka

Rovnou říkám že to není řetěz, který dáte do podsedlovky sportovní motorky leda by byla opravdu velká. Masivní hexagoniální články mají průměr 12 milimetrů a zámek dle specifikací firmy ABUS nabízí přes milión kombinací. Skvělou věcí je mechanismus zámku, který je nejen chráněn proti odvrtání, proti paklíčům, ale je také testován na teploty -80 až +80°C. Samozřejmě ne každý zámek je dokonalý, ale s tímhle mám teda rozhodně pocit, že dělám z mechanického zabezpečení maximum.

Uchycení vždycky řeším přes zadní kolo a rám. Přeci jen sundat kolo není zase takový problém, ale s rámem je to o dost těžší. Řetěz má silnou ochranou vrstvu kolem sebe, takže i když ho dost přitáhnete tak lak na motorce zůstane celý. Doporučuju řetěz chytnout k něčemu opravdu pevnému a nejlépe zavrtanému, zabetonovanému na dlouhé šrouby do země nebo do stěny. Venku používám zdárně cedule, nejlépe ty s dvěma nohami.

Abus Granit Extreme Plus má název opravdu dost výstižný, avšak si nemyslím že to profíky stoprocentně zastaví. Beru to tak že každá věc, která zlodějům zkomplikuje práci je vítána. Pokud uvidí že s touhle motorkou budou mít problém nebo by je to stálo několik minut navíc, raději půjdou jinam (teda alespoň v to doufám). Takže pokud hledáte asi nejlepší řetěz na motorku na trhu, tak Abus Granit Extreme Plus je odpovědí.

8.3

Sílá článků

9.0/10

Jednoduchost instalace

10.0/10

Skladnost řetězu

7.0/10

Cena

7.0/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here