Givi EA 100B

Givi EA 100B (T 492) jsem pořídil na svého Versyse jednak kvůli nedostatku odkládacích prostor při delším cestování a druhak protože jsem nechtěl v případě pádu řešit kufry z plastu nebo kovu. Stačí mi vidět, jak se roztočí motorka při špatném pádu na padácích a představa že takhle přijdu ještě o kufry, mě zrovna nenaplňovala.

Brašny mají rozměr 23 litrů každý a spolu s druhou stranou tvoří celkový objem 40 litrů pomocí rozepnutí a „roztažení“ do boku. Což znamená, že získáte na motorce hodně úložného prostoru navíc. A pokud jedete na dovolenou, určitě víte, že se úložné prostory hodí. Zejména pro baťůžek, který veze „samé důležité věci“. Pro představu co se do brašen vleze tak je to stan pro 3, spacák, dva ručníky a nějaké to oblečení. Případně normální moto bunda velikosti XXL.

Co se mi hodně líbí tak je že moto brašny Givi EA100 tak nějak ladí k motorce. Nejsou ani extrémně velké ale ani malé. Svým zaobleným tvarem se hodí tedy spíše na kulatěji designované motorky.

Celá instalace mi na motorku přes nic moc dodávaný návod nezabrala více než 50 minut. Respektive hodinku s výrobou karabinek (koupené v obchodě s textilem) na spodní část místo gumicuků.

S kufry jezdím už druhou sezónu a chystám se na třetí a není to na nich téměř znát. Tedy s přihlédnutím k tomu že jsou textilní… Mírné prověšení, sem tam nějaká nečistota ale zipy fungují stále na jedničku.

Materiál je technická tkanina, která drží dobře tvar s VELCRO popruhy pro připevnění. Spodní gumicuky nevypadá zrovna dvakrát bezpečně a tak jsem uchycení vyřešil pomocí karabinek (jako na školní tašce) asi za 50 korun. Prostě tomu tak nějak věřím víc.

S brašnami však nelze cestovat neomezenou rychlostí a celkem začínají generovat hluk kolem 130 km/h. Chvilkově to jde jet kolem 160 km/h ale pak to není moc pohodlné. Bohužel mírným nedostatkem je jako u ostatních textilních brašen, propustnost vody. I když se tu inženýři snažili, vždycky se mi nějaká voda do brašen dostala. Sice to bylo pár kapiček, ale k navlhnutí to stačilo. A to i přes standardně dodávané pršipláště na brašny. Ale jak říkám, jde o textilní brašny na motorku, takže se dá očekávat a do budoucna s tím lze počítat třeba pomocí igelitu z vnitřní strany.

Po najetých 20 000 kilometrech můžu v klidu prohlásit že Givi EA 100B (T 492) patří mezi nejlepší textilní moto brašny co znám.

Výrobce: Givi
Model: Givi EA 100B, EA100B – T 492
Typ: moto brašny, textilní zavazadlo
Objem: max. 40 litrů
Materiál: technická tkanina, Polyester 600D
Rozměry: 530 x 320 x 180-280 mm

Givi EA100B

7.9

Objem vs. Rozměry

9.0/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Stabilita při vyšší rychlosti

7.0/10

Výbava

8.0/10

Voděodolnost

7.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Lze zvětšit zipem

Zápory

  • Voděodolnost
  • Hlučnost při vyšší rychlosti

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here