Givi OBK 42A Trekker Outback

0

Pokud na svoje GSo hledáte pořádný kufr a nechcete kupovat originál od BMW, je tahle „krabice“ od Givi skvělou alternativou.

Givi OBK 42A Trekker Outback je celohliníkový kufr s praktickým otevíráním nahoru jako u klasického top case. Konstrukce je velmi robustní a odolná i hrubému zacházení. Samozřejmě pokud jedete někam daleko a chcete „ultrabezpečnost“ tak jsou tu výrobci, co deklarují, že jejich kufry jsou neprůstřelné a odolné proti bombám. Jenže málokdo jezdí do zemí, kde hrozí nebo probíhá občanská válka a kde se bojuje… Pro všechny ostatní případy bohatě stačí tento moto kufr od Givi.

Nosnost je sice deklarována pouhých 10 kilogramů ale i když jsme jej vyskládali věcmi nahoru (a rozhodně neměl 10 kilogramů) žádné problémy se stabilitou nebo pnutí jsme nepozorovali. Uchycení je pomocí systému Givi Monokey, takže pokud již máte systém na své motorce z předchozího kufru od Givi, můžete jej bez problému použít.

Užitelnost kufru je docela vysoká, i když tomu robustní konstrukce moc nenapovídá. Dovnitř se vejde vyklápěcí helma a ještě zbyde trochu místa v jejím okolí. Namátkou třeba flašku vody, ručník k vodě, držák navigace, akční kamerka a ještě zbyde trošku místa na drobnosti. Helma v tomto případě zabere zhruba 90% prostoru což vlastně ani nevadí. Celkově lze dovnitř zabalit věci tak na dva dny cestování i pro spolujezdce.

Při objednávání pro GS si jenom dejte pozor na uchycení. K boxu lze vybrat jak klasickou plotnu tak i rack. Nejlepší tedy bude, pokud rovnou zajedete k prodejci a tam to při nákupu vyzkoušíte. Celkově kufr funguje na jedničku a i když nás chytlo pár bouřek, věci uvnitř zůstali suché. A to i bez vnitřního „nepromoku“ co je ke kufru prodáván zvlášť (může za to mírně vystouplá vnitřní hrana).

Při jízdě začnete ne zrovna dvakrát aerodynamický tvar pociťovat kolem 130 km/h. Pokud jedete na motorce dva, je aerodynamika kufru stejně druhořadá. Co nás ještě chvilku štvalo, byl vznikající rachot v podobě cvrlikání, který jsme nedokázali rychle identifikovat. Nakonec se ukázalo, že ho tvoří protáčející se „kulatina“ na boku kufru. Takže nic co by se nedalo vyřešit proužkem pásky nebo pomocí WD40.

Výrobce: Givi
Model: Givi OBK 42A, OBK42A Trekker Outback Top Case
Typ: moto kufr, top case
Objem: 42 litrů
Materiál: aluminium, PU
Rozměry: 409 x 323 x 454 mm

Givi OBK 42A Trekker Outback

9.2

Objem vs. Rozměry

9.0/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Stabilita při vyšší rychlosti

8.5/10

Výbava

9.0/10

Voděodolnost

9.5/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku