Givi V56 NN

Největší z největších. Aneb když opravdu potřebujete místo na motorce. A je jedno jestli je to kvůli nákupu rohlíků nebo kvůli cestě na dálný východ. Kufr je prodávaný bez upínací plotny má objem 56 litrů, což znamená že uvezete opravdu hodně věcí. Oficiální údaje sice hovoří o maximální nosnosti 10 kilogramů, ale nám se podařilo převézt lehce přes 18 kg bez jakýchkoliv problémů. Pro představu velikosti si můžete top case představit jako dvě integrální helmy vedle sebe zabalené v dece. Givi tak pokračuje ve své tradici kvalitních kufrů na motocykl a tato čtvrtá generace je toho jen důkazem.

Kufr je vyroben ze silného termoplastu a na určitých místech je zesílen dvouplášťovým provedením. Rozhodně se nejedná o žádného „drobečka“ nebo papírák o který se nemůžete ani opřít. Vědomi si bytelnosti kufru, nabízí přímo společnost Givi v příslušenství opěrku spolujezdce. A pokud chcete tento motokufr více „vytunit“ můžete dokoupit i LED brzdová světla nebo třeba dálkové ovládání.

Uzavírání je na klasický systém Givi Monokey – tedy získáte dva stejné klíče (jeden si dejte třeba do peněženky, kdybyste si v kufru zavřeli druhý), kterými můžete kufr zamykat a sundávat z plotny. Velkou výhodou jsou plotny navržené na daný typ a model motorky (které se ale prodávají zvlášť). Takže už nemusíte nikde nic navrtávat, řezat a různě ohýbat aby byl kufr řádně připevněn.

Jednoduše namontujete plotnu, nasadíte kufr, naložíte věcmi, zacvaknete a vyrážíte na dovolenou. Po příjezdu na místo jedním klíčem odemknete kufr a tím samým také odpojíte od plotny. Jednodušší už si to představit nedokážeme.

Co se týká rychlosti, tak maximální rychlost pro Givi V56NN je doporučována kolem 120 km/h. No, můžeme říct, že na FJR1300 nebyl žádný problém ani při 190 km/h, ale tím vás samozřejmě nenavádíme. Pokud tedy hledáte kvalitní moto kufr na motorku s velkým objemem, řešením je GIVI V56 NN (Maxia). Při nákupu si navíc vyberete ze čtyř variant (hliníkové nebo plastové víko s červenými nebo čirými odrazkami).

Výrobce: Givi
Model: V56 NN, V 56 NN Maxia 4
Typ: moto kufr, Top Case
Objem: 56 litrů
Materiál: polykarbonát
Rozměry: 600 x 480 x 330 mm

Givi V 56NN

9.1

Objem vs. Rozměry

9.5/10

Kvalita zpracování

9.8/10

Stabilita při vyšší rychlosti

9.5/10

Výbava

9.0/10

Voděodolnost

9.0/10

Cena

7.5/10

Klady

  • Givi Monokey
  • Systém uchycení kufru na plotně
  • Stabilita

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nutno dokoupit plotnu zvlášť

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here