Kappa WA404S

Jak to asi dopadne, když se firma vyrábějící zavazadla, oblečení, tašky a občasně i sportovní potřeby pustí do výroby motocyklových brašen? Ne, děláme si legraci! Řeč není o značce Kappa jakou znáte ze supermarketu, ale o značce Kappa Moto (Kappa srl.) která již od roku 1956 vyrábí v Itálii příslušenství na motorku.

Nepromokavá taška – moto brašna Kappa WA404S patří aktuálně na našem trhu mezi to nejlepší, co můžete najít v poměru cena/výkon/velikost. Za částku pohybující se kolem 1 600 Kč, získáte voděodolnou brašnu o objemu solidních 50 litrů.

Pro testování modelu WA404S se nenaskytla lepší chvíle než vyrazit na dovolenou několik tisíc kilometrů napříč Evropou. Cestu na jih Španělska byla naplánována už nějakou chvíli a tak bylo rozhodnuto že Kappa pojede s námi. Prvotní strach při objednávání o velikost byl po rozbalení pryč. Do tohohle se pohodlně vejde oblečení a drobnosti na dalších 10 dní a ještě zbyde dost místa. Paradoxně se většina věcí vejde spíše na výšku než na šířku, i když to dle tvaru tašky vypadá přesně obráceně. Hlavní a velkou výhodou je, že tašku otevíráte ze shora a máte ke všemu hnedka přístup – teda pokud si tu důležitou věc kterou akutně potřebujete nezahrabete úplně dolů. Každopádně je jednodušší šáhnout mezi věci a zašátrat, než vyskládávat věci jednu po druhý jako případě top case. V balení navíc najdete popruh na rameno, který se opravdu hodí a přenášení sbalených věcí tak dostává „nový rozměr“ co se jednoduchosti týče.

Kdo někdy jel spodkem Francie tak ví, jak asi dokáží být „příjemné“ deště. To, co tam nenaprší za celý rok se vyprší během několika hodin. Zní to suprově a určitě si dokážete představit jak je fajn, když máte skoro celý rok sluníčko. Ale suprově to nezní a suprové to není, když zrovna v tom dešti jedete na motorce. Trochu (dost) jsme se báli voděodolnosti brašny, ale po 20 minutách slejváku kdy se jelo krokem (protože silnice vážně dost klouzala) a po kontrole vnitřku tašky jsme nevěřícně kroutili hlavou. Ta taška je absolutně nepromokavá. Pokud to přežilo tyhle deště tak si nedokážeme představit co by muselo přijít aby promokla.

Velký podíl na tom má určitě systém zavírání, který se roluje dolů a chytá boky pomocí karabinek. Navíc jsou veškerý švy dostatečně podlepené, takže voda nemůže projít ani tudy.

Průměrná cestovní rychlost se pohybovala kolem 120 km/h a zhruba do 140 km/h nebylo o brašně vědět. Svým tvarem a možností se nepatrně zformovat tvoří tak ideální doplněk na naháče nebo kapotovanou motorku. A díky svému designu navíc nebudete vypadat jako někdo, kdo brigádně rozváží pizzu. Za nás teda hodně velké překvapení!

Výrobce: Kappa Moto
Model: Kappa WA404S
Typ: textilní brašna, cestovní taška, textilní zavazadlo
Objem: max. 50 litrů
Materiál: nepromokavá technická tkanina, PVC
Rozměry: 340 x 300 x 570 mm

Kappa WA404S

9.8

Objem vs. Rozměry

10.0/10

Kvalita zpracování

9.8/10

Stabilita při vyšší rychlosti

9.9/10

Výbava

9.0/10

Voděodolnost

10.0/10

Cena

9.9/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here