Givi E340N

0

Když jsem hledal kufr na motorku, který nebude ani moc velký a ani moc malý, rozhodoval jsem se v zásadě mezi dvěma. První byl motokufr Kappa K35NT a druhý Givi E340N. Nakonec rozhodl spíše design a náklonost ke značce Givi, takže bylo jasno. Kappa na mě celkově působila levněji a spíše na skútr než normální motorku. Jezdím na Triumphu TT600, tak chci aby to aspoň trošku ladilo.

Podmínka aby se do kufru vešla helma je bez problému splněna a zbyde ještě relativně dost místa. Helmu mám vyklápěcí Scorpion EXO-3000 ve velikosti XL a je stejně jako ostatní vyklápěčky větší než klasická integrálka. Místa po každé straně zbývá par centimetrů a pod helmu a kolem ní se vejde ještě pár věcí, třeba deka nebo malý foťák apod.

Kvalita plastu, ze kterého je kufr vyroben je opravdu vysoká a i když top case používám každý den 7 dní v týdnu, tak jsou známky užívání minimální. Pokud kufr člověk vyloženě neodře špatnou manipulací, nejspíš bude vypadat jako nový neustále. Nosnost je pouhé 3 kilogramy, ale běžně do toho nandávám 10 kg, když jezdím fotit. Objektivy, náhradní baterie, blesk, příslušenství něco váží a ani při svižném tempu nemám problém, že bych kufru nevěřil. Když se podíváte na plotnu a její tloušťku, tak pochopíte proč.

Co se týká voděodolnosti, tak i když jsem chytnul pár slejváků v rakouských Alpách tak nikdy nedošlo k promočení nebo jakéhokoliv vniknutí vody do kufru. A to ani v oblasti zámku, který je velmi solidní a pevný. Velkou výhodu spatřuju v tom, že je Givi E340N dodáván s vlastní plotnou, která se montuje na stávající plotnu motorky. Pokud ji však nemáte, je potřeba dokoupit Givi Monorack, který bohužel ale stojí podobně jako kufr.

Pokud hledáte pohledný a funkční moto kufr (top case) na sportovní motorku, který nebude působit nepatřičně a přesto něco odveze, je Givi E340N skvělá volba.

Výrobce: Givi
Model: Givi E340N, E 340N Vision
Typ: top case, moto kufr
Objem: 34 litrů
Materiál: tvrzený plast
Rozměry: 485 x 415 x 305 mm

Givi E 340N

9.2

Objem vs. Rozměry

9.0/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Stabilita při vyšší rychlosti

9.0/10

Výbava

8.0/10

Voděodolnost

9.9/10

Pros

  • Vlastní plotna

Cons

  • Drahý Monorack

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku