SHAD SH23

Když jsem hledal boční kufry na svojí Ninju (2017), věděl jsem, že nechci nic velkého a objemného. Na předchozí motorce jsem měl Givi E22 a tak vím, že mi tahle velikost vlastně vyhovuje. Nicméně jsem rozhodnut zase pro Givi vyrazil do prodejny, že je koupím znovu, jelikož původní byly prodány s motorkou. Koupil jsem ale nakonec kufry od SHADu, konkrétně model SH23.

Důvodem bylo to, že nepůsobí tak robustně jako model od Givi a materiálově se mi zdají stejné. Váha je také podobná a designově mi k motorce více ladily. Co se týká velikosti a toho co kufry uveznou, tak jsou to věci denní potřeby. Do práce vozím 15,6“ notebook, tričko, tenisky, papíry a další nezbytnosti a místa mám fakt dostatek. A než abych to mačkal v baťohu je tohle pro mě ideál. Navíc je super, že díky svojí šířce lehce přes 20 centimetrů z motorky nijak nevyčuhují. V Praze se to hodí zejména při jízdě v koloně mezi auty, kdy kufry nejsou širší než moje řídítka či lokty.

Co mi trošku přidělalo vrásky, byl nový systém uchycení 3P (3P Fitting System). Koncepce uchycení na 3 bodech je super a určitě bezpečnější než jen na dvou ze shora. Ale dopasovat, respektive trefit šroubkama správně díry dalo občas práci. Zejména pokud to budete chtít navíc odpružit podložkama. Tady to mají kufry E22 od Givi vyřešené lépe. Každopádně je to asi tak jediný neduh, který mě při těchto kufrech napadá.

Výrobce: SHAD
Model: SHAD SH23
Typ: moto kufry, boční kufry
Objem: 23 litrů
Materiál: tvrzený plast
Rozměry: 490 x 345 x 265 mm

SHAD SH23

9.3

Objem vs. Rozměry

9.0/10

Kvalita zpracování

10.0/10

Stabilita při vyšší rychlosti

10.0/10

Výbava

8.5/10

Voděodolnost

9.0/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Malá šířka
  • Dostatek prostoru

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here