SHAD SH48

0

Pro spoustu motorkářů málo známá značka SHAD se dostává posledních pár let více na český trh. A je to jedině dobře. SHAD fungují od roku 1973 a až donedávna se soustředili na výrobu dílů pro různé značky v rámci jejich OEM produktů. Před několika lety se však značka osamostatnila a začala na trhu budovat svojí pozici výrobce zavazadel na motocykly.

SHAD nevyrobila pro skútr BMW C 650 GT jenom top case, ale ve skutečnosti má s BMW společného více než si myslíte. Třeba skoro všechna sedadla pro modely GS, GT a skútry série C jsou z produkce SHADu. A pokud někdo vyrábí pro BMW a ostatní světové značky, tak i přes své jižanské španělské kořeny nemůže dělat nekvalitní produkty. A to je jedině pro nás spotřebitele dobře.

Výjimkou tedy není ani moto kufr (top case) SHAD SH48 aktuálně za cenu kolem 6 000 Kč. Číslovka v názvu pak napovídá objem v litrech. Ve skutečnosti ale top case nepůsobí tak prostorně na motorce jak se může zdát dle vypsaných rozměrů.

Kvalita zpracování je opravdu na vysoké úrovni. Použitý plast není měkčený a po zamknutí působí kufr opravdu bytelně. Pěkná a kvalitní je také povrchová úprava Dark Grey (k dispozici je i kombinace New Titanium a dalších dvou laků) s jemným karbonovým vzorem. Ne nadarmo vyhrála společnost ocenění na německém veletrhu German Desing Award.

Na vnitřním uspořádání není moc co popisovat, do kufru se jednoduše vejdou dvě integrální přilby a vnitřní těsnění zajistí, že se dovnitř nedostane žádná voda – otestováno za vás při cestě z Ostravy do Prahy v solidní průtrži mračen… K boxu si můžete objednat zádovou opěrku, brzdové světlo, horním nosičem nebo vnitřním cestovním vakem. Plotna je tady v rámci ceny!

SHAD SH48 je kvalitní moto kufr a skvělá alternativa pro ostatní světové značky. Rozhodně se není čeho bát. Samotný kufr váží velmi přijemných 4,5 kilogramu a nosnost je definována na 8 Kg. Jenom bychom doporučili pokud budete dávat těžší věci, častější kontrolu plotny, nebo ji nahradit/vyztužit hliníkovým plátem.

Výrobce: SHAD
Model: SHAD SH48
Typ: moto kufr, top case
Objem: 48 litrů
Materiál: plast
Rozměry: 610 x 310 x 460 mm

SHAD SH48

8.8

Objem vs. Rozměry

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Stabilita při vyšší rychlosti

7.5/10

Výbava

8.0/10

Voděodolnost

9.5/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku