Garmin Zumo 595LM

Pokud si říkáte proč si kupovat GPS navigaci na motorku, zejména v době kdy má každý mobil navigaci zdarma, procházíte tím čím já před dvěma lety. Faktem je, že ačkoliv jsem při placení Garmin Zumo 595LM skřípal nad částkou zubama, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem udělal.

Ovladatelnost navigace a celkový komfort je oproti telefonu někde jinde. Samozřejmě pokud se motáte na motorce kolem bydliště nebo maximálně jedete na výlet k sousedům, postačí vám mobil s dobrým připojením, popřípadě doplněný nabíječkou. „Problém“ nastává, chcete-li se vydat třeba na Balkán nebo do odlehlejších krajin. Nejde ani tak nekvalitní mapové podklady, a že dost často chybí nějaký ten úsek, ale spíše o rychlost výpočtu a hlavně odolnost. Protože i když samozřejmě nikdo na motorce nepadá, na cestovním enduru s tím prostě párkrát švihnete o zem, popřípadě ho skoro utopíte v řece „kterou přece v pohodě přejedete“. A vážně nechcete v danou chvíli řešit mobil v držáčku na řídítkách nebo ve slídě tankvaku na nádrži.

Navigace Garmin Zumo 595LM stojí opravdu dost peněz (kdyby stála o 5t méně, byl bych spokojenější), ale oproti tomu toho nabízí docela dost. Co jsem nejvíc uvítal kromě voděodolnosti (zvládne prý až 30minut v 1m hloubce) je ovladatelnost v rukavicích. 5 palcový display je tak akorát ani velký ani malý a pokud ho doplníte ochranným sklem s matnou úpravou (doporučuju) tak na něj uvidíte perfektně i když na něj přímo svítí sluníčko – což se o mobilu ve slídě prostě říct nedá.

Další skvělou funkcionalitou je propojení navigace přes Bluetooth s telefonem, takže můžete zvednout hovor stisknutím „tlačítka“ na navigaci a nelovit mobil po kapsách. Stejně tak můžete i přehrávat MP3jky uložené v mobilu. S propojenou aplikací od Garminu pak můžete i číst notifikace, zprávy apod. Jenom Garmin tady trošku zaspal a najdete tu drátové konektory pro reproduktor a mikrofon – což dneska v době bezdrátových technologii je tak trošku zbytečnost. Navíc když navigaci lze ovládat hlasem (v angličtině). Ale tahle funkce by taky zasloužila trošku upgradu, aby se nestávalo že půlce příkazů nerozumí a to si nemyslím, že bych mluvil jako autista na telefonické podpoře někde v Indii.

Instalace navigace na motorku je záležitostí asi tak na 10 minut díky držáku v balení. Lze napárovat i TPMS senzory pro kontrolování tlaku v pneumatikách, takže před jízdou vždycky jen v rohu navigace kouknete na tlaky a víte že můžete vyrazit – rozhodně lepší než běhat s měřákem tlaku.

Garmin Zumo 595LM je opravdu skvělá navigace na motorku, která se s mobilem moc srovnávat nedá. Není sice úplně dokonalá, mohla by stát méně, ale pokud hledáte něco, co vás na cestě nezklame, mohu jen doporučit.

9.2

Jednoduchost instalace

9.0/10

Rychlost navigace

10.0/10

Funkce

10.0/10

Ovladatelnost

9.0/10

Kvalita zpracování

10.0/10

Cena

7.0/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here