Alpinestars Valparaiso Drystar

0

Alpinestars Valparaiso Drystar jsou rukavice určené pro celoroční ježdění. Celokožená konstrukce je spolu s textilií Drystar ideálním kompromisem pro ty, kteří nechtějí čistě kožené rukavice. Konstrukce rukavic je tří-dílna. První je vrchní vrstva, pak následuje nepromokavá, avšak prodyšná membrána Drystar a nakonec textilie. Celé této konstrukci se říká MCFit a díky tomu nebylo nutné používat tolik tkaniny při zachování bezpečnosti. Navíc díky tomu zůstala zachována pružnost a citlivost pro ovládání motorky. Navíc díky „můstku“ mezi třetím a čtvrtým prstem, který si společnost Alpinestars nechala přímo patentovat, je ovládání páčky mnohem snadnější.

Rukavice jsou ideální spíše pro jarní a podzimní období. V létě je v rukavicích opravdu teplo a pokud jedete pomalu městem, dost často budete zápasit s potící se rukou. Rukavice sedí perfektně a mají těsnější střih. Nicméně po nájezdu cca 100 kilometrů si vše sedne a cítíte že máte druhou kůži. To co bývá největším problémem u rukavic – chrániče kloubů, je zde vyřešeno perfektně. Chrániče jsou vyrobeny z tvrdého plastu a jsou umístěny až ve vrchní vrstvě jejichž všití prostupuje celou rukavicí. Navíc je vybrání pohodlné a téměř je necítíte.

Průdušnost rukavic je perfektní a v zimě a chladných měsících až moc. To znamená že kolem 0° a více než 30 minutách jízdy vám začne být opravdu chladno. Jakmile je však teplota nad 5°C tak můžete jezdit klidně i 2 hodiny. Rukavice Alpinestars Valparaiso jsou často propagovány jako 100% nepromokavé, ovšem skutečnost je o něco jiná.

Krátký déšť zvládají bez problému, ovšem pokud plánujete jet v silném dešti stovky kilometrů, porozhlédněte se po jiných. I když asi žádné rukavice nebudou absolutně nepromokavé, snad kromě latexových 🙂 Nejvíce vody vniká perforací a strečovými panely, ale pak také když zapomenete pořádně utáhnout pásky na zápěstí, které jsou zde dva…

Rukavice Alpinestars Valparaiso jsou skvělým doplňkem pro řidiče, co jezdí jak na jaře s prvním sluníčkem, tak koncem sychravého podzimu nebo do prvního sněhu.

Výrobce: Alpinestars
Model: Valparaiso Drystar
Druh: motocyklové rukavice

Alpinestars Valparaiso Drystar

8.8

Kvalita zpracování

9.8/10

Ventilace

9.0/10

Komfort

9.0/10

Barevná stálost

8.5/10

Voděodolnost

7.5/10

Pros

  • Průdušnost
  • Patentovaný můstek
  • MCFit
  • Ideální pro ježdění na jaře a počátkem zimy

Cons

  • Nejsou voděodolné

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku