Dainese Full Metal D1

Jestli existují motorkářské rukavice, které se narodili na závodní trati, tak to jsou určitě Dainese Full Metal D1. Jsou sice drahé, ale tady neplatíte jenom za značku, ale hlavně za kvalitu. Nové rukavice vychází z modelu Full Metal RS ale používají silnější kůži se speciálním prošitím DuPont™ Kevlar®.

Těšit se můžete také na elastičtější výztuže skeletu rukavice, takže vás nebudou nikde tlačit. Karbonové výztuže na prstech s titanovými slidery. Vybraná italská kůže pak způsobí, že budete mít své ruce doslova jako v bavlnce.

Dainese podle mého osobního názoru patří mezi firmy, které dokáží takzvaně trefit hřebíček na hlavičku, co se týká designu a funkčnosti. Nepotrpím si na křiklavé barvy, ohromná loga či jiné extravagantní prvky. Ale také nechci nic nenápadného až šedého. A přesně to platí i v případě moto rukavic Dainese Full Metal D1, které jsou decentní a funkční zároveň.

Stejně jako každé jiné rukavice jsou tyto potřeba vymačkat. Takže až si je budete kupovat, složte zálohu a vyzkoušejte se v nich trošku projet. Stačí zhruba 10 až 15 kilometrů, několikrát promačkat páčky, sevřít párkrát ruku v pěst a už budete vědět.

Dainese Full Metal D1 – všechny barevné varianty

Bezpečnost nedokážu zhodnotit, protože jsem v rukavicích nespadl, ale vzhledem k tomu že je obléká většina závodních špiček v Moto GP včetně Rossiho, tak na tom zase tak špatně nebudou. Už na první pohled je vidět že jsou velmi kvalitně zpracovány. Můžeme začít třeba dvojitým prošitím, na několika místech jednou tak zesíleným materiálem, karbonovými panely nebo titanovým sliderem který vypadá (a určitě i chrání) opravdu skvěle.

Perforace je řešena dírkami mezi prsty, kudy také přichází největší přísun vzduchu. Nicméně v teplotách kolem 35°C očekávejte, že se vám ruce začnou potit. Na druhou stranu ani v teplotách kolem 5°C se nebudete cítit při delší jízdě komfortně. Po delší době vám začne prostupující chladný vzduch vadit.

Celkově můžu rukavic zhodnotit jako skvělé a rozhodně stojí za všechny peníze. Je potřeba si uvědomit, že to nejsou rukavice na cestování stovky až tisíce kilometrů, ale spíše náčiní na závodní okruh nebo na rychlé poježdění po silnici, kde odvedou skvělou práci.

Výrobce: Dainese
Model: Full Metal D1
Druh: motocyklové rukavice

Dainese Full Metal D1

9

Kvalita zpracování

9.8/10

Ventilace

9.5/10

Komfort

9.9/10

Barevná stálost

9.5/10

Voděodolnost

8.5/10

Cena

7.0/10

Klady

  • DuPont™ Kevlar®
  • Karbon a titanové výstuže
  • Výběrová hovězí kůže

Zápory

  • Při vysokých letních teplotách se začnou ruce potit
  • Vyšší cena

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here