Dainese TRQ Tourque (Tour Gore-Tex)

Jedny z nejoblíbenějších bot od firmy Dainese pro svoje všestranné použití. Pokud se rádi svezete rychlejším tempem nebo naopak cestujete větší dálky, tyhle boty si pro svoje vlastnosti zkrátka oblíbíte.

Gore-Tex vrstva pomáhá v letních a jarních měsících k dokonalé ventilaci a to i v případě že nosíte ponožky. Které mimochodem doporučujeme, ale o tom až dále. Dainese TRQ mají chrániče z plastu TPU, který je nejen tvrdý, ale zároveň i relativně pružný. Z bezpečnostního hlediska tady máme systém D-Axial, což je polohovatelný prvek v okolí holeně, ale díky spojení s kotníkovou částí boty, drží nohu pevně na svém místě. Takže zatímco můžete nohu ohýbat a naklánět, v případě pádu zůstane kotník na svém místě a jeho rozdrcení je tak minimalizováno.

V těchto botách mám otestováno více než 25 000 kilometrů a mohu s klidným svědomím říct, že jsem lepší a univerzálnější boty na noze neměl. Oceňuji především tenčí podrážku v přední části chodidla, takže i chození na výlety, když někde sesednete z motorky, není extrémně nepohodlné jako u jiných bot.

Na co jsem si však musel zvyknout, je velmi těsný profil bot. Takže když jsem je obul poprvé, myslel jsem, že je do týdne vrátím. Po pár desítkách kilometrech si však boty „sednou“ a sedí dokonale. Jenže těch několik desítek kilometrů se zdá pomalu jako věčnost. Druhým „mínusem“ je pro mě použitá vnitřní výstelka, která se mi zdá relativně dost hrubá a bez ponožek, nebo jen s kotníkovými ponožkami lehce odře nohu. Jak se bota na noze nehýbe, tak i nějaký ten milimetr pohybu uvnitř boty na kůži, znamená lehké odřeniny. Takže pokud budete tyto boty kupovat, nezapomeňte si vzít ponožky! A to nejlépe dlouhé a vytáhnout si je alespoň na horní úroveň boty.

Boty jsou v našich podmínkách použitelné od jarního začátku sezóny až do podzimu. Při teplotách kolem 10°C vás však pohodlnost a komfort opouští. Doporučuju ale zvolit teplejší ponožky a lze bez problému jezdit až k nule. Velikost nohy mám u normálních bot 10,5 a někdy 11, což v tomhle případě znamenalo koupit velikost 44 a ta sedí skvěle.

8.9

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

8.5/10

Komfort

8.5/10

Voděodolnost

9.5/10

Výbava

9.5/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Perfektně drží nohu
  • Voděodolné i v silném dešti

Zápory

  • Těsnější profil
  • Lehce abrasivní výstelka
  • Nutnost použití ponožek

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here