Alpinestars GP Tech

0

Aktuálně ta nejlepší moto kombinéza od společnosti Alpinestars. Závodní jednodílná kombinéza Alpinestars GP Tech navržena pro profesionální závodníky (čemuž odpovídá i homologace FIA 8856/2000) je tím nejlepším co můžete zrovna jezdit. Své vám o tom může vyprávět třeba Marc Marquez, Dani Pedrosa nebo Jorge Lorenzo, kteří využívají stejnou technologii této kombinézy a zároveň se na jejím vývoji podíleli.

Ta je vyrobena z prémiové klokaní a hovězí kůže a nomexových vláken. Tato vlákna jsou použita zejména pro svoji ohnivzdornost, kdyby mělo dojít k neštěstí. Třívrstvá konstrukce nomexu je provedena do nejmenších detailů a nikterak neruší design kombinézy nebo pohodlí jezdce. Navíc se nejedná o žádný těžký materiál ale plátno s obdobnou gramáží klasických látek.

Jak už jsme zvyklí z kvalitních moto kombinéz na trhu, i zde nalezneme strečové materiály a v tomto případě ještě zesílené aramidovým vláknem. Konkrétně v dolní oblasti zad, rozkroku, po stranách a kolem kolen. Navíc kolem ramen, loktů a již zmíněných kolenou jsou zesílené části pro maximální odolnost v případě pádu. A tím se dostáváme k chráničům a k vybavení kombinézy.

Veškerý vývoj probíhal s jezdci Moto GP a užité chrániče CE nalezneme na ramenou, loktech, kolenou a holení. Pěnový chránič pro změnu nalezneme na hrudníku a zádech, a lze je také samozřejmě vyměnit za plastové s certifikací. Do budoucna je zde rovněž myšleno na použití „páteřáku“ (od značky Alpinestars) a je zde proto místo na zadní části kombinézy.

Ačkoliv může závodní motocyklová kombinéza Alpinestars GP Tech vypadat jako „nedobytná hradba“ a ne zrovna pohodlná ochrana na motorku, opak je pravdou. Proudění vzduchu uvnitř kombinézy je zde řízeno rozmístěním perforačních bodů na hrudi, břichu, ramenou, zádech a stehnech, a kombinéza je tak krásně vzdušná a nedochází k zbytečnému pocení pilota. I když je fakt, že pokud jedete v centru města podle předpisů, všude kolem vás je rozpálený asfalt, venkovní teplota atakuje hranici 30°C, pocení zrovna moc nezabráníte. Dalším prvkem pro zlepšení pohodlí je zde měkčený a taktéž prodyšný límec, předzahnuté rukávy a nohavice, manžety rukávů z elastické tkaniny, vyjímatelná interní vložka nebo větraný aerodynamický hrb na zádech.

Z osobních zkušeností a díky nájezdu cca 13 000 kilometrů v této moto kombinéze od Alpinestars, můžeme konstatovat, že rozhodně koupí chybu neuděláte. Po téměř roce ježdění jsou všechny chrániče na svém místě, barvy nikterak nevybledly a s dvojitým prošitím stejně jako s YKK zipy jsme nezaznamenali žádný problém.

Výrobce: Alpinestars
Model: GP Tech
Druh: Závodní jednodílná kombinéza

Recenze kombinézy Alpinestars GP Tech Recenze kombinezy Alpinestars GP Tech Recenze moto kombinezy Alpinestars GP Tech

Kombinézu již máte a teď potřebujete kvalitní závodní boty?
Zde je naše recenze sportovních bot Alpinestars Supertech R!

Alpinestars GP Tech

9.5

Kvalita zpracování

10.0/10

Ventilace

9.5/10

Komfort

9.5/10

Barevná stálost

9.2/10

Výbava

9.3/10

Pros

  • Klokaní kůže
  • Nomex vlákna
  • Strečový materiál
  • Testováno jezdci Moto GP

Cons

  • Vyšší cena

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku