Alpinestars Motegi

Alpinestars Motegi patří mezi jednu z nejvíce prodávaných kombinéz značky Alpinestars. Rozhodování mezi PSI Hubík, Arlen Ness a Alpinestars nakonec vyhrála poslední značka a tak mohla sezóna 2016 začít. Věděl jsem že chci jednodílnou kombinézu, protože mi přišlo že v případě pádu bude kombinéza bezpečnější a je menší pravděpodobnost rozdělení částí (kalhot a bundy) od sebe. Ne že bych teda jezdil nějakou strašnou pilu, ale i FZ1 umí jet hodně rychle a bezpečnost je to na čem mi opravdu záleží.

Nákup probíhal klasicky v kamenné prodejně ale nejdřív jsem použil tabulku velikostí přímo na stránkách Alpinestars.com abych alespoň přibližně věděl. Jestli jste někdy kupovali oblečení přes internet a pomocí tabulky jste se změřili, víte že tabulky jsou dost nepřesné. To jsem si tady myslel taky. K mému údivu je však tabulka sakra přesná a velikost 60 se ukázala jako správná.

Po nasoukání se do kombinézy (do jednodílné se leze trošku hůře) jsem zůstal překvapen jak perfektně sedí. Občas si trošku dopřeju chmelového nápoje, takže je to vidět zejména ve spodní části břicha, ale tady není sebemenší problém. Materiálem této kombinézy je vydělávaná hovězí kůže o tloušťce 1,3 milimetru a z venkovní strany přizpůsobena pro vyšší odolnost v případě pádu a drhnutí o silnici. Tomu je přizpůsobeno i prošití, které je zde opravdu velmi důkladné a pochybuji že se jej podaří při běžném pádu rozervat. Vyměnitelné jsou i chrániče kolen z PU materiálu a lze je nastavit (posunout nahoru nebo dolu) dle jezdeckého stylu. Chrániče ramen jsou z TPU materiálu a fungují spíše jako tlumiče nárazu při pádu.

Ale ten vnitřek – to je něco. Všechny chrániče sedí přesně na svých místech a to nemám zrovna dvakrát konfekční velikost: širší ramena, větší hrudník a teda i to břicho… Zevnitř kombinézy jsou nejen jemné pěnové výstelky v oblasti hrudníku, boků, kostrče a horních ramen které drží kombinézu na místě. Ale také homologované chrániče loktů, ramen a kolen ze speciální skořepiny a pěny o dvojí hustotě. Ačkoliv jsem se bál že nebudou úplně sedět opak je pravdou. Jako by ta kombinéza byla šitá na míru přesně pro mě. Někdo mi kdysi říkal že je potřeba u kombinéz od Alpinestars vzít o velikost větší. Rozhodně nedoporučuju a řiďte se raději tabulkou na webu! Uvnitř je také lehká vyměnitelná výstelka, která je příjemná na dotek a v chladnějším počasí i lehce hřeje. Navíc do kombinézy můžete vsunout zvlášť prodávané chrániče Alpinestars Bionic Race nebo Alpinestars Nucleon Back Protector které zde mají přípravu a nebudou v kombinéze působit jaksi navíc.

Celkově mi přijde že v Alpinestars spíš přemýšleli, jak udělat kombinézu co nejvíce bezpečnou a zároveň ultra pohodlnou. Nasvědčují tomu i strečové panely na boku těla, v rozkroku, na rukou a nohách. Navíc jsou části kde jsou lokty a kolena mírně vytvarovány/ohnuty do jezdecké pozice, takže nikterak nemačkají při posezu. Límeček je z neoprenu a jemné technické tkaniny, takže je i z dlouhodobého hlediska velmi příjemný a na krku neškrábe.

V přední části kombinézy je několik perforovaných panelů pro přívod vzduchu zejména na torzo a horní část těla. Při normálních teplotách fungují výborně, jen při vyšších to chce jet rychleji. Když bude venku přes 30°C a vy pojede na okresce předpisově tak vám po chvilce začne být opravdu teplo. Jakože se začnete potit, což není zrovna moc příjemné. Na okruhu je to v pohodě, tam dosahujete vysokých rychlostí a vyvětrávání funguje, ale při pomalejší jízdě nebo při jízdě městem to perforace moc nezvládá. Skvěle funguje také aerodynamický hrb s odvětráváním na zádech, ale zase až při vyšších rychlostech.

Pokud hledáte kvalitní kombinézu na motorku za dobrou cenu, je určitě Alpinestars Motegi jednou z možností. A to nemusíte mít ani moc konfekční velikost. Drobné detaily jako kvalitní YKK zipy, dostatečný počet kapes nebo předzahnuté rukávy a nohavice jsou dalším bonusem. Navíc je Alpinestars Motegi dostupná i jako dvoudílná kombinéza.

Výrobce: Alpinestars
Model: Motegi 1-dílná kombinéza, Alpinestars Motegi 2-dílná kombinéza
Druh: Závodní jednodílná kombinéza

Alpinestars Motegi

8.8

Kvalita zpracování

10.0/10

Ventilace

7.5/10

Komfort

9.0/10

Barevná stálost

9.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Perfektně sedí
  • Střečové panely
  • Detaily

Zápory

  • Při vyšších teplotách nad 30°C horší odvětrávání

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here