Alpinestars SP-8 V2

Motocyklové rukavice Alpinestars SP-8 mají sice historii a základy na závodním okruhu, ale na ježdění po silnici se hodí nejvíce. Stejně jako u rukavic Alpinestars Valparaiso i zde je konstrukce celokožená a můžete se být jisti, že použitá kůže není žádné podřadné kvality.

Ačkoliv rukavice vypadají jako na závodní okruh (a tam se také rozhodně neztratí), po jejich navlečení zjistíte, jak jsou pohodlné. Máme tady i několik vylepšení jako je již klasické spojení čtvrtého a pátého prstu, tvarovanou konstrukci rukavice, integrovaný „stěrač“ pro utírání hledí přilby a dnes hodně praktickou kapacitní špičku prstu. Což znamená, že můžete ovládat svůj dotykový telefon bez toho, aniž byste museli sundat rukavici. Za tohle si někdo u Alpinastars zaslouží přidat! 🙂

Chrániče kloubů jsou vyrobeny z tvrzeného polymeru (PU) a ostatní protektory jsou řešeny pomocí EVA pěny nebo zesílením technickou tkaninou. O svojí kvalitě jsme se přesvědčili při volných jízdách v Brně, kde po pádu v rychlosti cca 70 km/h rukám vůbec nic nebylo, ačkoliv rukavice vypadali mnohem hůře. Takže následoval nákup úplně stejných. V porovnání s kolegovými SP-8 V1 jsou tyto V2 trošku užší at také lépe tlumí vibrace od řídítek než první model.

Rukavice jsou kupovány podle tabulky výrobce a pasují na ruku úplně přesně, jak kdyby byli šity na míru. Pokud však máte dlouhé prsty, raději vezměte o číslo větší velikost – každopádně rozhodně doporučujeme vyzkoušet v prodejně. Po cca 5 hodinách cestování do Maďarska, jsme nemohli uvěřit, že jsou takto extrémně pohodlné a doslova vytváří „druhou kůži“ na ruce. Za tyhle peníze jedny z nejlepších motocyklových rukavic na trhu.

Výrobce: Alpinestars
Model: SP-8 V2, Alpinestars Stella SP-8 V2
Druh: motocyklové rukavice

Alpinestars SP-8 V2

9.5

Kvalita zpracování

9.8/10

Ventilace

9.5/10

Komfort

9.9/10

Barevná stálost

9.5/10

Voděodolnost

9.0/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Pohodlné
  • Kvalitní zpracování
  • Špička pro dotykové telefony

Zápory

  • Těsnější střih

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here