Alpinestars T-GP R

Textilní bundu Alpinestars T-GP R jsem si koupil začátkem sezóny 2017 a dokonce v ní i stihnul spadnout. Musím ale říct že kvalitnější textilku jsem nikdy neměl. Všechno na bundě je vyvedeno ve vysoké kvalitě, ať už je to materiál, kvalitní prošití nebo zip na zavírání, všechno je absolutní špička.

Střih je dost těsný, spíše pro sportovní hubenější postavu, což je jedině dobře. Jednak to fakt dobře vypadá a druhak vám nikde neplavou výztuže bundy. Ty jsou hlavně v oblasti zad jenom ze zesílené pěny, která určitě samotná moc chránit nebude. Doporučuju přikoupit nebo použít jiný páteřák z tvrdého materiálu. Sám jsem měl levný z bikerscrownu za zhruba tisíc korun a při pádu udělal velkou parádu.

Alpinestars T-GP R – seřazeno od nejnižší ceny

Spadl jsem při výjezdu z parkoviště v cca 55 km/h, kdy mi podklouzlo na štěrku v zatáčce přední kolo. Takže řidítka, zrcátko, loket, rameno a nakonec záda. Všechno na těle úplně v pořádku a dokonce i bunda měla jen odřeniny. Materiál a stehy to vydržely, což moc nechápu, protože ten asfalt byl opravdu dost tvrdej. Já jenom naražený loket ale nic hroznýho, kromě tý týdenní bolesti. Bunda je stále jako nová. Výztuhy jsou naštěstí na ramenou a v loktech z tvrzeného PU plastu který je dost tvrdý ale zároveň celkem poddajný, takže eliminuje náraz na minimum.

Hodně překvapený jsem byl z ventilace bundy a kolik dokáže propouštět vzduchu když je potřeba. Jezdit v teplotách mezi 35 – 40C není vůbec ale vůbec žádný problém. Bunda větrá opravdu neskutečně dobře. Potit se začnete až když zastavíte a stojíte dlouze na místě kde do vás pere sluníčko. Jenže na to stačí povolit zip a na chviličku rozepnout, což jde bez problému a plynule i v rukavicích. I když máte zavřenou bundu a rozjedete se na nějakou rychlost, třeba ve městě, tak stačí pár desítek metrů a jste zase v suchu. Perfektně tohle řeší termoprádlo, nebo jen tričko s odvodem potu. Při ranních teplotách kolem 10 – 12 stupňů poskytuje podšívka ještě jakýsi komfort, při nižších teplotách bych si už vzal raději pod bundu svetřík.

Výrobce: Alpinestars
Model: Alpinestars T-GP R, T-GP R W
Druh: motocyklová textilní bunda

Alpinestars T-GP R

9

Síla materiálu

9.0/10

Komfort

9.9/10

Voděodolnost

9.0/10

Ventilace

9.9/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

8.0/10

Cena

7.0/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here