Alpinestars SMX 6 V2

0

Ultimátní sportovně cestovní bota na motorku – to je Alpinestars SMX 6 V2. Inovovaný model z roku 2017, který přináší několik vylepšení oproti už tak velmi dobrému obutí v předchozí generaci. Největší rozdíl poznáte hnedka po nazutí a to v oblasti nártu a nad patou.

Ergonomie byla zdokonalena pomocí nových strečových panelů, což zvyšuje nejen flexibilitu nohy, ale také její pohodlí. O bezpečnost se však bát nemusíte, protože tvrzené panely z TPU materiálu stále dokonale chrání důležité části nohy. Dvojitá konstrukce panelů je u kotníků téměř biomechanická a skvěle kopíruje pohyb nohy. Následuje ochrana holeně, lýtka, paty a samozřejmě špičky nohy.

Dalším zlepšením oproti předchozí generaci, jsou mírné ventilační otvory zaměřené na špičku a patu pro zvýšení komfortu řidiče. Mikrovlákno ve spodní části boty je ale nejen dobře prodyšné, ale také dostatečně odolné proti vniknutí vody.

Motocyklové boty Alpinestars SMX-6 V2 – seřazeno od nejnižší ceny

Jak fungují v reálu? Při testování v letních teplotách okolo 30-35°C jsme nezaznamenali žádný výrazný problém. Přední perforovanou částí vstupuje do boty opravdu velmi slušný objem chladného vzduchu a čím rychleji jedete, tím lépe se noha v botě ochlazuje. Samozřejmě v městě nebo při pomalé jízdě to tak skvělé není, ale jakmile se noha nepatrně začne potit a přidáte, ucítíte, jak vzduch začíná foukat na nohu.

Vnitřní vložka je vyjímatelná a je vyrobena z EVA pěny pokrytá Lycrou. EVA pěna je taková ta, jak drží tvar po vymáčknutí a velmi pomalu se vrací zpět. Ve skutečnosti to znamená, že boty jsou opravdu pohodlné i na delší projížďky. Jednoduše se jedná o klasický Alpinestars produkt, který sice stojí o něco více než ostatní značky, ale můžete si být jisti, že tady si tu kvalitu skutečně zaplatíte a nejde jen o marketingové poučky.

Motocyklové boty Alpinestars SMX-6 V2 jsou navrženy tak, aby poskytovali dobrou ochranu, ovladatelnost a „výkon“ ať už na silnici nebo na závodním okruhu. S jejich koupí nebudete rozhodně litovat.

Výrobce: Alpinestars
Model: Alpinestars SMX 6 V2, S-MX 6 V2, SMX-6 V2
Druh: Závodní sportovní obuv

9.9

Kvalita zpracování

9.9/10

Ventilace

9.8/10

Komfort

9.8/10

Barevná stálost

9.9/10

Výbava

9.9/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku