Sidi B2

0

Nevím o tom, jestli existuje větší evergreen, než jsou motorkářské boty Sidi B2. Slidery a chrániče na svém místě tvoří z těchto motocyklových bot téměř to nejlepší co je na trhu v poměru cena/výkon. Před 12 lety když jsem začínal s ježděním jsem si je koupil a nebýt havárky a následně záchrany mojí nohy (boty je zachránili), tak se po nových botách neohlížím.

Takže pokud hledáte boty na sportovní motorku, tady dostanete to, co si zaplatíte. Je potřeba si uvědomit že tohle nejsou boty na několika kilometrové procházky, ale obuv na sportovní ježdění. Takže pohodlnost a komfort je sice dobrý, ale univerzální boty to rozhodně nejsou.

Samotná bota má tuhý skelet a stejně jako ostatní „novinky“ od Sidi používá vnitřní tkaninu „Technomicro“. Nazouvání i vyzouvání boty je téměř okamžité. Klasický zip je totiž jenom do poloviny boty a vrchní část je na suchý Velcro zip. Boty jsem kupoval v roce 2016 a jsou stále jako nové, tedy kromě sliderů u malíčku, které bude potřeba vyměnit. Ale vzhledem k tomu že často navštěvuju okruh a výměna je otázkou odmontování dvou šroubků, tak mi to nevadí. Na běžný silnici při normální jízdě, kde nebudete brousit stupačky v každé zatáčce ty slidery vydrží věčnost.

Po zakoupení mi poměrně vadilo jak jsou boty „nalepeny“ na nohu a jak jsou těsné. Ale stačilo asi 40 minut v obýváku, dělaní dřepů, protahování a sedlo si to. Po pár projížďkách jsou boty pohodlné, ale díky své pevné konstrukci a vršku nejspíš z umělé kůže je nemůžu zařadit za extrémně komfortní. Je to prostě doplněk sportovního náčiní bez větších kompromisů. Pokud se vám dostanou mezi slidery nečistoty, tak počítejte s mírným vrzáním při chůzi, ale to se dá vyřešit profouknutím a jemným namazáním.

Pokud hledáte ultra bezpečné boty na sportovní jízdu za velmi dobrou cenu, jsou Sidi B2 vážně skvělou volbou.

Výrobce: Sidi
Model: Sidi B2
Druh: silniční / závodní motocyklová obuv

9.1

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

8.5/10

Komfort

8.5/10

Barevná stálost

9.5/10

Výbava

9.5/10

Cena

9.0/10

Pros

  • Vyměnitelné slidery
  • Ochrana nohy (zejména Achilovky)
  • Vnitřní tkanina

Cons

  • Méně poddajné
  • Sportovní náčiní - do města na procházky to není

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku