4SR Roadster II

Vybrat si z hromady motocyklových bund na trhu není vůbec snadné. To pořád řešíte jestli kůže nebo textil, jestli perforovanou, jestli barevnou nebo jednolitou a nebo jestli místo toho nevzít kombinézu. Popřípadě se rozhodnete na všechno vykašlat a budete dál jezdit v tom čem máte, popřípadě v létě pouze v tričku (což opravdu nedoporučujeme). Většinu oblečení je vhodné vybírat podle stroje na kterém jezdíte, takže na chopper si prostě nekoupíte celokoženou kombinézu od Alpinestars, protože jak správně tušíte, nebylo by to úplně ono. Kdežto na sportovní kapotovanou motorku, nebo silnějšího „naháče“ bude tato kombinéza vhodná.

Dneska se podíváme na koženou moto bundu od českého výrobce – 4SR Roadster II. Tento výrobce je tady s námi již téměř 10 let (založeno v roce 2007) a od té doby ušel notný kus cesty. První modely by se daly řadit mezi průměr mezi výrobci moto oblečení, ale postupem času došlo ke značnému zvýšení kvality. A dneska patří výrobky společnosti 4SR do segmentu vyšší třídy, při zachování rozumné cenové kategorie. Své o tom vědí i závodníci na světové a národní úrovni ať už je to Jakub a Matěj Smrž, William Dunlop nebo třeba Lukáš Pešek či James Ellison. Plus několik dalších jmen ze šampionátů WSBK, MotoGP nebo IDM.

Motocyklový bunda 4SR Roadster II je vhodná zejména na polokapotované nebo nahaté motocykly. Jak už římská číslovka II naznačuje, jedná se o druhou verzi – nástupce modelu bundy Roadster I. Ta byla původně vyvinuta pro pohodlné využití na streetfighterech díky své flexibilitě. Tu primárně zajišťují flexibilní panely v zadní části bundy, takže neomezují pohyblivost celého těla nebo rukou. Další nespornou výhodou jsou drobné vychytávky jako lokální perforace od ramene, respektive podpaží až k zápěstí. To znamená že se vám nebudou v létě potit ruce a celkově bude tělo lépe větráno. Přeci jen je rozdíl, pokud máte perforovaných několik malých částí nebo naopak téměř celý rukáv.

Všechny varianty motocyklové bundy 4SR Roadster II.

Chráničemi je bunda vybavena v oblasti ramen a loktů a jedná se o certifikovanou značku Betac. Navíc lze bundu doplnit přídavným páteřovým chráničem, díky kapse v podšívce. Můžete si tedy vzít klasický páteřový chránič a k tomu i tento polyurethanový/gumový. Dvojitá ochrana je lepší než žádná. Kvalitní prošívání se pak postará o to, že se chrániče nebudou pohybovat a zůstanou na místech kde mají být.

Pokud se domů vracíte později večer nebo jezdíte kolem vody, určitě víte jak je chladný vítr příjemný. Naštěstí má bunda 4SR Roadster II střihově prodloužená záda (které lze pomocí stahovacích pásku přitáhnout k tělu) a kompletní termovložku. Ta je samozřejmě odepínatelná, takže pokud se vracíte domů a je skutečně velké teplo – stačí zastavit na benzínce a během několika vteřin ji vyndat.

Za cenu kolem 6 000 Kč získáte kvalitní motocyklovou bundu z hovězí kůže (tloušťky 1,1 mm), značkové chrániče Betac, YKK zipy – pomocí kterých můžete bundu připnout ke kevlarovým jeansům, termovložku z dutých vláken a skvělou lokální perforaci. Jestli se tato bunda vyplatí? Dle nás rozhodně ano!

Výrobce: 4SR
Model: Roadster II Steel Gray, Roadster II Pearl Blue, Roadster II Chilli Red
Druh: Motocyklová kožená bunda

recenze-motocyklove-bundy-4sr-roadster-ii recenze-moto-bundy-4sr-roadster-ii recenze-bundy-4sr-roadster-2

Motocyklová bunda 4SR Roadster II

9.1

Síla materiálu

9.5/10

Komfort

9.0/10

Voděodolnost

9.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.7/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Flexibilní panely
  • Česká značka
  • Chrániče Betac
  • Prodloužení bundy
  • Velikost perforace

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here