Alpinestars Gunner WP

0

Stejně jako u nedávné recenze motocyklové bundy Alpinestars Andes Drystar, která se hodí zejména pro zimní a chladné měsíce, přinášíme recenzi bundy Apinestars Gunner WP. Která je na rozdíl od modelu Andes Drystar určená pro sportovnější modely motocyklů. Respektive i s Andes Drystar můžete na sportovní motorku, ale její střih je přizpůsoben spíše narovnanějšímu posezu.

Nesetkáme se zde sice s technologii Drystar, ale označení WP v názvu znamená waterproof – tedy voděodolné. Materiálově se jedná o technickou polyesterovou tkaninu 600D s vodoodpudivou PU úpravou. A musíme říct že to funguje perfektně. Přes 20 kilometrů v středním dešti jsme přežili bez jakékoliv úhony a dokonce i venkovní kapsy byly suché. Jediné co, tak je že při vytrvalém a silném dešti dochází k mírnému promáčení v oblasti zipů. Ale tento silný déšť měl takovou intenzitu že jsme museli zpomalit na rychlost chůze a po pár kilometrech zastavit pod přístřeškem. Bylo to spíše jako kdyby vás někdo hodil do řeky než kdyby pršelo.

Sportovní motocyklový bunda Alpinestars Gunner WP je na tom výbavou téměř totožně jako cestovní model Andes Drystar. Opět zde nalezneme příjemný límec, nastavitelnou šířku paží a boků a odnímatelné protektory na ramenou a loktech. Vnitřní pěnové vložky lze vyměnit taktéž za systém ochrany Bionic od Alpinestars (za příplatek, dodáváno jako příslušenství) a termální výstelku můžete odjímat včetně rukávů.

Alpinestars Gunner WP – seřazeno od nejnižší ceny

Co se teplotních hodnot týká, pohodlí jenom v tričku zažijete u teplot +-10°C. Pokud si vezmete další vrstvu oblečení, nejsou problém hodnoty blízké 0°C. Takže pokud jste náruživý motorkáři a bydlíte třeba na horách, nebo jezdíte často do alp na sportovních motocyklech, už vás teď nic nezastaví. Teda pokud to nebudete při těchto hodnotách klopit na koleno 🙂 A stejně jako u předchozího modelu, použitelnost v letních měsících je spíše do teplot kolem 25°C. Pak už je zapotřebí jet svižněji aby docházelo k proudění vzduchu ventilačními zipy.

Výrobce: Alpinestars
Model: Gunner WP
Druh: Motocyklová textilní bunda

Recenze bundy Alpinestars Gunner WP Recenze Alpinestars Gunner Waterproof Recenze motocyklove bundy Alpinestars Gunner WP

Alpinestars Gunner WP

9.1

Síla materiálu

9.0/10

Komfort

9.5/10

Voděodolnost

8.5/10

Ventilace

8.8/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Pros

  • Sportovní střih
  • Reálná využitelnost i při teplotách kolem 0°C

Cons

  • Při abnormálně velkém dešti promoká kolem zipů
  • Nemá technologii Drystar

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku