Ayrton Radical

0

Ayrton Radical je motocyklová bunda od privátní značky Ayrton. Kdo je ale jejím vlastníkem nebo výrobcem, se nám nepodařilo dohledat. Pouze jsme našli několik společných zmínek se společností vyrábějící helmy Cassida. Je tedy možné že se jedná o Českou značku, čemuž by i nasvědčoval fakt, že se výrobky Ayrton neprodávají nikde jinde než na českých a několika málo slovenských eshopech.

Bundu jsme měli příležitost vyzkoušet koncem sezóny 2016, kdy nám počasí zrovna dvakrát nepřálo. Což se v zásadě pro test této bundy i hodilo. Bunda Ayrton Radical je vyrobena z Polyesteru 600D, stejně jako většina nepromokavých moto bund v tomto segmentu, ovšem co vás dostane na první „pohled“ je váha. Osobně jsme si mysleli že snad držíme v ruce jenom letní šusťákovou bundu, protože váha je zde opravdu malá.

Klimatická membrána je zde nazývána Reissa® a výrobce slibuje 100% odolnost proti větru. Možné to samozřejmě je, ale nám do bundy při vyšších rychlostech nad 200 km/h lehce profukovalo (ale je dost možné, že by to bylo špatným utažením v pase nebo nedovřenou přední kapsou.) Termální vyjímatelná vložka uvnitř bundy funguje výborně a je příjemná na dotyk – nehrozí tedy žádné škrábání ani když se lehce zpotíte. Což nepůjde zrovna díky prodyšné membráně dvakrát lehce. Rozhodně ne v počasí, kdy venkovní teploty atakují hranici maximálně 15 – 18 °C.

Celkový střih bundy je na vysoké úrovni a měli jsme pocit jako by byla šitá přímo na nás. Vítaným prvkem je nastavitelná šířka pasu a paží pomocí velcro pásů, takže pokud nemáte zrovna konfekční postavu, nic se neděje. Prodloužený střih sedí při těle výborně, ovšem bunda je díky tomu spíše vhodnější na turistické cestování – tím myslíme enduro nebo skútr do města. Na supersport nebo „naháče“ ji použít můžete také, ale více se pro to hodí bunda Ayrton Stunt (jejíž recenzi také připravujeme), která má kratší střih.

Jak se říká „detaily tvoří celek“, tak je to pravda i v tomto případě. Motocyklová bunda Ayrton Radical je vybavena obdobně jako světoznámé značky a ačkoliv jsme byli z počátku k této značce mírně skeptičtí, překvapila nás svojí kvalitou. Jasně, nemůžete to srovnávat s výrobky Alpinestars, ale ve své cenové kategorii se značka Ayrton rozhodně neztratí. Veškeré zipy jsou značky YKK®, reflexní prvky jsou pro změnu od 3M Scotchlite™ a všechny vnitřní chrániče (klouby a páteřová vložka) mají homologaci na silnici. Pak už následují jen drobné detaily jako vnitřní kapsa na mobilní telefon či peněženku, zadní kapsa třeba jako úložný prostor pro spolujezdce, neoprenový límec nebo zip pro připojení bundy ke kalhotám. V cenové relaci kolem 2 500 Kč se v tomto případě rozhodně nemusíte kvality bát.

Ayrton Radical

8.9

Síla materiálu

8.5/10

Komfort

9.5/10

Voděodolnost

9.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.2/10

Pros

  • Cena
  • Skvělý střih
  • Detaily

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku