Scott Dual Raid TP

Musíme uznat že Švýcaři opravdu umí. A to nejen luxusní hodinky v hodnotách několika miliónů, ale také motocyklové a vlastně veškeré sportovní vybavení. Respektive oni tak Švýcaři úplně nejsou, jelikož zakladatelem je lyžař Ed Scott z amerického Idaha. Řeč je samozřejmě o značce Scott Sports (dříve Scott USA) která se v roce 1978 „přesunula“ do Švýcarska a přejmenovala pro lepší zacílení na evropský trh. A právě nyní představíme recenzi textilní bundy vhodné pro cestování – Scott Dual Raid TP.

Ať už cestujete na velkém enduru nebo cestovní kapotované motorce několik stovek až tisíců kilometrů, určitě nechcete řešit „zbytečné“ nepříjemnosti. Jako je třeba trhající se šev, voděodolná vrstva která zase tak voděodolná není, špatnou ventilaci nebo třeba nekvalitní materiály. No a právě přesně k těmto závěrům došli i vývojáři produktu u Scott Sports.

! Motocyklová textilní bunda Scott Dual Raid TP – seřazeno od nejlevnější !

Bundu Scott Dual Raid TP jsme otestovali při výletu do Itálie a zpátky do Prahy a musíme říct, že pohodlnější a lépe vybavenou bundu pravděpodobně na trhu neseženete. Nebo rozhodně ne v této cenové kategorii kolem 8 500 Kč.

Lehký, prodyšný a přesně fungující oblečení je to co na svých cestách vyžadujete. A tady to taky dostanete. Bunda je vyrobena z materiálu 500D Invista Cordura® se zdvojenými a zesílenými polyamidovými vlákny. Jelikož se při návrhu tohoto oblečení někdo zamyslel, můžete očekávat jednou takové zesílení materiálu v oblasti ramen. K čemu to je? Nejvíce to poznáte, když pojedete v dešti a budete mírně nakrčeni na motocyklu dopředu (klasická jezdecká poloha kdy držíte řídítka). První do čeho budou padající kapky vody narážet je vaše helma a následně ramena.

Kdo někdy jel přes Alpy, určitě ví jak je to tam s vlhkostí. I tady se ukázalo že systém větrání na zádech, hrudi a rukou funguje absolutně bez problému. Za což může pravděpodobně i odnímatelná 3-vrstvá DRYOsphere membrána (termovložka) s izolací Dexfil® a systém ventilace Schoeller Dynatec®.

Větším problémem než vlhkost byl opravdu nepříjemný 3 hodiny trvající silný slejvák, kdy bohužel vrstva izolace nevydržela a trošku nás promáčela. Co ale dokázalo potěšit, že kolega byl oblečen od konkurenční značky v nepromokavém oblečení za cca 30 000 Kč a byl více mokrý než já. Ale vzhledem k tomu jak prudký tento déšť byl a že jsme místy jeli na dálnici rychlostí 40 km/h (včetně aut) tak bunda obstála skvěle. Respektive neznáme žádnou bundu která by zvládla takto silný déšť.

Vhod přijdou taky čtyři venkovní kapsy (z toho dvě nepromokavé) a jedna vnitřní pro veškeré náležitosti. Ne že by bylo pohodlné tahat věci po kapsách když mohou být v tankvaku nebo kufrech, ale třeba kapsa na rukávu se pro rychlé vytažení peněz nebo karty opravdu hodí.

V zadní části bundy je také otvor pro volitelný chránič páteře (vkládací páteřák) a samotná bunda obsahuje certifikované chrániče SAS-TEC®. Modifikaci bundy můžete provést pomocí odnímatelných rukávů nebo naopak pokud vám fouká pod bundu, tak stáhnout pomocí suchých zipů a přezek. Nastavit tak můžete límec, lem, rukávy, manžety a pomocí dlouhého zipu i připojit textilní kalhoty ze stejné řady (které si představíme v dalších recenzích).

Výrobce: Scott Sports (Scott USA)
Model: Scott Dual Raid TP
Druh: Motocyklová textilní bunda

recenze-textilni-bunda-scott-dual-raid-tp recenze-scott-dual-raid-tp recenze-bundy-scott-dual-raid-tp

Scott Dual Raid TP

9.4

Síla materiálu

9.4/10

Komfort

9.7/10

Voděodolnost

9.7/10

Ventilace

9.7/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.7/10

Klady

 • 500D Invista Cordura®
 • Chrániče SAS-TEC®
 • Skvěle fungující termovložka

Zápory

 • Při opravdu silném několika hodinovém dešti, promokne

2 HODNOCENÍ

 1. Síla materiálu

  10

  Komfort

  10

  Voděodolnost

  9.5

  Ventilace

  10

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  10

  Cena

  10

  Scott Distinct 1 ten déšť udrží ještě lépe

 2. Síla materiálu

  8.3

  Komfort

  10

  Voděodolnost

  9.5

  Ventilace

  8.7

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  8.2

  Cena

  6.6

  Trosku drazsi ale funguje skvele.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here