Dainese 4 Stroke Long

0

Dainese 4 Stroke jsou rukavice, které vychází z oblíbeného modelu „4 Stroke Evo“ – a nabídnou stejnou kvalitu, komfort a navíc i částečnou ochranu na předloktí. Tento model s přívlastkem Long se liší od krátkého modelu 4 Stroke pouze delší ochranou předloktí a pár menšími vylepšeními.

Jakmile otevřete krabici, podíváte se na rukavice, už na první pohled víte, že máte co dočinění s opravdovou kvalitou. Ocelový plát na hřbetu ruky, stejně tak jako termoplastové chrániče kloubů, působí skutečně bytelně. Samozřejmě to nejsou Dainese Full Metal D1 s titanovými prvky, ale tohle jsou sportovně cestovní rukavice a ne závodní okruhovky.

Rukavice mají různé technologické a ergonomické vychytávky jako je třeba Distortion Control. Jedná se o systém, který zabraňuje přetáčení a kroucení kůže na malíčku. Stejně tak přijde vhod zpevněná malíková hrana termoplastovou vložkou nebo mírné zakřivení prstů rukavice od výroby. Jsou to všechno detaily, ale v konečném důsledku tvoří kvalitní výrobek.

Rukavice Dainese 4 Stroke – seřazeno od nejnižší ceny

Dainese zde myslí i na systém ventilace, což je zde řešeno pomocí perforované membrány mezi prsty, která v letních měsících funguje opravdu dostatečně. O komfort je také postaráno pomocí kozí kůže. Ta je jemnější než klasická hovězí kůže a tak je umístěna po celé spodní straně rukavice. Rukavice je totiž sešita ze dvou kusů: spodní kozí kůže a vrchní hovězí kůže. Ta svojí silou a pevností zabraňuje snadnému poškození rukavice v případě pádu. Navíc pomáhá držet tvar a pevnost celé rukavice.

Jestli si říkáte, jak jsou rukavice pohodlné, tak musíme konstatovat, že opravdu velmi pohodlné. Zmíněná kozí kůže je skutečně jemná a je ve spojení s perforovanými panely dochází k příjemnému klima uvnitř rukavice. I při 6 hodinové projížďce byly naše ruce absolutně v suchu a bez náznaku pocení. Protektory jsou tvarovány tak nějak „akorát“ a nikde vyloženě netlačí a nemačkají, a to ani na spodní straně kde jsou dlaňové chrániče.

Co se týká „padnutí“, tak jsou rukavice spíše pro hubenější/normální prsty. Velké ruce nejsou problém, pokud nemáte extrémně dlouhé prsty. Ale velké ruce s dlouhými a tlustými prsty už problém jsou. Určitě musíme doporučit rukavice nejdříve vyzkoušet (nebo koupit dvě velikosti a jednu případně po domluvě vrátit).

Pokud hledáte univerzální a velmi kvalitní rukavice (v tomto případě opravdu platí, že za peníze si kupujete kvalitu), můžeme Dainese 4 Stroke i ve verzi Long s klidem doporučit.

Výrobce: Dainese
Model: Dainese 4 Stroke Long, 4 Stroke Short
Druh: motocyklové rukavice

9.9

Kvalita zpracování

9.9/10

Ventilace

9.9/10

Komfort

9.9/10

Barevná stálost

9.8/10

Voděodolnost

9.9/10

Pros

  • Distortion Control
  • Zakřivení prstů od výroby
  • Ventilace
  • Celkový komfort

Cons

  • Vyšší cena

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku