Dainese Racing

1

Pokud to myslíte s ježděním na motorce opravdu vážně nebo je vaším druhým domovem závodní dráha, potřebujete perfektní ochranu. Pokud pomineme výroby kombinézy na zakázku a podíváme se po dostupné konfekci, mezi horké favority by určitě měla patřit kombinéza Dainese Racing. Za relativně rozumných 15 000 Kč získáte jednu z nejlépe padnoucích kombinéz se skvělou ochranou jezdce.

Samotná kombinéza je vyrobena z kvalitní italské hovězí kůže plemena Tutu, která je doplněna speciální tkaninou Dainese S1. Jedná se o technickou bi-axiální tkaninu Arrow-FK, která zlepšuje mechanické vlastnosti celé kombinézy. Konkrétně jde o kompozit Condury, polyamidu a jiných elastomerů s povrchovou úpravou nanovlákny. Ačkoliv to zní hodně technicky, účel je jednoduchý. A to zvýšit jak bezpečnost (síla v tahu, odolnost) tak komfort. Kombinéza tímto způsobem nabízí technologii za rozumné peníze, kterou zdatně využívají firmy na svých TOP modelech kombinéz.

Dainese Racing je skvělým partnerem pro rychlou jízdu, protože umožnuje soustředit se pouze na samotný akt ježdění, zatímco všechno funguje přesně tak jak si představujete. Vzhledem ke konstrukci kombinézy vám přilehne dokonale k tělu jako druhá kůže. Hlavní vliv na to má již zmíněná tkanina Dainese S1, která vede od zadní paty přes celou šířku zadní části nohy až dopředu do rozkroku. V kombinaci s předními strečovými panely nad koleny pravděpodobně kombinézu vymyslel někdo kdo má rád jógu 🙂 Protože ohebnost je téměř dokonalá. V horní části kombinézy se tyto elastické panely začínají zhruba ve ¾ rukávu a táhnou se až k ramenu a na prsa. Dainese samozřejmě myslí primárně na bezpečnost, jedná se tedy o pouhý několikacentimetrový pruh a nikoliv celý rukáv.

Kombinézy Dainese Racing – seřazeny od nejnižší ceny

Jakmile kombinézu obléknete (a nezáleží na tom jestli je jednodílná nebo dvoudílná), okamžitě poznáte rozdíl od levnějších výrobců. Zatáhnete klasické zipy na nohavicích a rukávech, utáhnete suché zipy tamtéž a pomocí podšívky NanoFeel cítíte že máte druhou kůži.

Kombinéza Dainese Racing byla projektována zejména na použití na závodním okruhu a je tedy vybavena vším čím potřebujete. Nečekejte tedy přehršel kapsiček a odkládacího prostoru, musíte se spokojit s jednou vnitřní kapsou kam se vejde větší telefon a pár dokladů. Pro změnu zde ale máte bezpečností prvky, které vám mohou zachránit život. Certifikované kompozitové chrániče ramen a loktů, slidery na kolenou, měkčené chrániče kyčlí Pro Shape a aerodynamický spoiler na zádech (zlepšuje proudění vzduchu při zalehnutí jezdce k řídítkům). Chrániče ramen jsou vyměnitelné, stejně tak jako kolenní slidery.

Při porovnání s konkurenčním modelem Alpinestars Motegi je zde lépe řešeno odvětrávání. Klasické ježdění při teplotách nad 30°C nečiní díky perforovaným částem na přední straně žádný problém. Příjemné klima uvnitř kombinézy je tak i v běžných rychlostech.

Dainese Racing rozhodně patří mezi kombinézy s nejlepším poměrem cena/výkon.

Výrobce: Dainese
Model: Dainese Racing 1-dílná kombinéza, Dainese Racing 2-dílná kombinéza
Druh: Závodní jednodílná kombinéza / dvoudílná kombinéza

Dainese Racing

9.5

Kvalita zpracování

9.8/10

Ventilace

9.1/10

Komfort

9.6/10

Barevná stálost

9.3/10

Výbava

9.6/10

Pros

 • Elastické panely Dainese S1
 • Odvětrávání
 • Skvělý poměr cena/výkon

1 recenze

 1. Kvalita zpracování

  9.3

  Ventilace

  9.2

  Komfort

  9.7

  Barevná stálost

  9.9

  Výbava

  9.9

  Koupil sem ji na zacatku roku takze sem moc nenajel ale v tomhle studenym pocasi funguje vyborne a vyborne sedi…nemuzu si stezovat

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku