Dainese Super Speed Tex

Koupil jsem tuhle bundu v dubnu 2015 a po třech sezónách vypadá stále jako nová. Jezdím od prvních slunečních paprsků, tedy většinou poloviny dubna nebo začátek až do poloviny listopadu, jak počasí dovolí. Bunda poskytuje dostatečný komfort v širokém teplotním rozpětí, ale nejlépe funguje zhruba od 17°C do 30°C. Pokud použijete vnitřní výstelku, tak nejsou problém teploty nižší, ale o tom později.

I když možná váháte jestli utratit za bundu takové peníze, tak můžu říct že nelituju ani jedné koruny. Zpracování je opravdu na špičkové úrovni a nepříjemný chladný vítr vás nepřekvapí nikdy. Na ranní teploty kolem 10°C je již potřeba výstelka se kterou se komfort posune nahoru a chlad úplně zmizí.

Dainese Super Speed jsem kupoval taky zejména kvůli designu. Sportovní střih mi skvěle sedí (mám 178cm a 85kg sportovní postavy) a bunda přiléhá k tělu jak kdyby na něj byla šitá. Asi jako přiléhavé tričko. V kombinaci s kevlarovými džínami můžete bundu nechat na sobě a jít bez problému nakoupit. Styl bundy je sportovní a lehce agresivní, takže si myslím že bude skvěle sedět i ke sportovním motorkám. Mám bílou FZ-07 a kombinaci bundy bílá/červená/černá.

Vnitřek tedy nenabízí moc prostoru k nějakému silnému oblékání, takže huňatý svetr pod bundu fakt nenacpete. Jezdím se sedmi-lamelovým páteřákem od stejné značky a ten se vejde absolutně bez problémů. Vnitřní výstelka a síťka v létě fungují jak mají, odvádí pot z těla a při mírné ventilaci jste stále v suchu.

Nejvíc vzduchu přivádí ventilace na hrudi a nejmíň ventilace na rukou. Pokaždé když jsem v létě jezdil a byly teploty kolem 30°C tak jsem měl spocené předloktí. Jde to částečně eliminovat rozepnutím rukávu, ale zase moc bezpečné řešení to nebude. Celkově ale můžu ventilaci hodnotit nadprůměrně a větru odolná vnitřní vrstva pomalu ani není potřeba.

Bezpečnost bundy jsem naštěstí neměl možnost vyzkoušet, ale nevím v čem by mohla selhat. Chrániče na ramenou sedí přesně na svých místech a hliníkové slidery působí více než solidním dojmem. Celkově s páteřovým chráničem ať už nabízeným od Dainese pro tuto bundu (Wave G2) nebo jiným, bude bezpečnost dost dobrá.

Jestli hledáte bundu kam dáte polovinu věcí co máte v top case nebo kam chcete dát věci na dovolenou, tak vás zklamu. Textilní bunda Dainese Super Speed je stylová bunda a nabízí kapsičky jen na nejnutnější potřeby (klíče, doklady, mobilní telefon).

Výrobce: Dainese
Model: Dainese Super Speed, Super Speed Tex
Druh: motocyklová textilní bunda

Dainese Super Speed Tex

9

Síla materiálu

9.5/10

Komfort

9.5/10

Voděodolnost

9.0/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.8/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.0/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here