Held Air N Dry

Rukavice Held Air N Dry jezdím už pátou sezónu a můžu říct, že nic lepšího jsem na motorce na ruce neměl. Musím teda poznamenat, že nejsem asi takovej „hardcore“ řidič abych jezdil v zimě nebo když teploty klesnou pod 10° C, ale na motorce trávím většinu času zpravidla až do konce listopadu, podle okolních teplot.

Pokud hledáte rukavice na to abyste mohli jezdit celý rok, tak Held Air N Dry pro vás určeny nejsou. Tyhle rukavice jsou určeny pro letní nebo relativně teplé měsíce a jezdit v teplotách kdy máte správně přezouvat na autě na zimní gumy, není dobrý nápad, nebo alespoň ne déle jak hodinu – věřte mi, vyzkoušel jsem to.

Tím hlavním, čím se tyto rukavice liší od konkurence jsou dva „vstupy“ pro ruku. Říkají tomu GORE-TEX 2in1 a jak už usuzujete podle názvu, má to co dělat s  Gore-Texovou úpravou. Rukavice se dají rozdělit na extrémně prodyšné – což je super věc v parném létě a courání po městě, kdy z vás leje jako z konve nebo začne lít. A pak je druhá možnost – a to jsou voděodolné rukavice právě díky Gore-Texu.

Rukavice Held Air N Dry – všechny barevné varianty

Jednoduchou, avšak stále dokonale chránící perforovanou vrstvu oceníte téměř každou projížďku v letním období, kdy je přísun vzduchu opravdu nepředstavitelný a díky vnitřní jemnosti klokaní kůže ani necítíte, že nějaké rukavice na ruce máte.

Druhou Gore-Texovou vrstvu oceníte, jakmile vyrazíte do Alp nebo začne být hnusné počasí a začíná déšť, či se k němu schyluje. Jednoduše přehodíte ruce do druhé „kapsy“ a jste v suchu – doslova. Co je super, tak že Gore-Texová vrstva je slabá, dobře dýchá a nijak neovlivňuje ovládání motorky. Respektive ten rozdíl v citlivosti prstů je absolutně minimální. Nicméně pokud máte normálně velikost 10, pro tyhle rukavice budete nejspíš právě díky Gore-texu potřebovat velikost 11. Jsou trošku těsnější, ale po pár kilometrech se lehounce vytáhnou.

Utažení u rukavic Held Air N Dry je možné pomocí velkého suchého zipu (VELCRO®) na zápěstí kde panel zabírá opravdu velkou část a rukavice tak sedí perfektně na svém místě a samozřejmě pomocí přezky. Navíc nejsou „háčky“ na suchém zipu nějak malé ale vydrží neskutečný nápor – což jsem taky bohužel vyzkoušel při pádu, kdy se rukavice roztrhla ale sucháč zůstal „zavřený“. Takže po třech letech bez problémového ježdění jsem koupil stejný model.

Rukavice mají drobné vychytávky jako stěrač hledí na ukazováčku (zde nazýváno Clear Vision), odrazky 3M Scotchlite, tvrzené chrániče kloubů a ačkoliv mají rozšiřující se konce pro navlečení na bundu, vcelku dobře se dají dát i pod rukáv klasické moto bundy. Za všechny tyhle věci samozřejmě adekvátně zaplatíte, ale tady si za to kupujete opravdovou kvalitu.

Výrobce: Held
Model: Held Air N Dry, Air Dry
Druh: motocyklové rukavice

Held Air N Dry

9.5

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

9.9/10

Komfort

9.9/10

Barevná stálost

9.5/10

Voděodolnost

9.9/10

Cena

8.0/10

Klady

  • 2v1
  • Kvalitní suchý zip (VELCRO)
  • Voděodolnost

Zápory

  • Vyšší cena

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here