Icon Pursuit

0

Geniální rukavice na léto nebo jiné extrémně teplé dny. Pokud se vám potí na motorce ruce jako mě, zejména pokud máte ještě chrániče (blástry), tak tyhle rukavice vezmete všemi deseti.

První, co je potřeba si uvědomit, že tady je na prvním místě styl, komfort a jako poslední je bezpečnost. Rukavice Icon Pursuit jsou vyrobeny z tenké ale zároveň pevné ovčí a kozí kůže. A jsou celé perforované, což byl u mě jeden z hlavních požadavků.

Rukavice Icon Pursuit – seřazeno od nejnižší ceny

S rukavicemi se dá pohodlně jezdit v teplotách od cca 10°C až snad po 50°C, protože ačkoliv jsem tak vysoké teploty nezažil nikde, rukavice vždycky plnili svoji úlohu na jedničku – tedy skvěle odvětrávali a propouštěli vzduch přesně tak, jak měly. Vnitřek rukavice je díky ovčí kůži skutečně jemný a zároveň pružný. Nicméně tyhle rukavice nejsou pro piloty, co mají dlouhé prsty. Vzhledem ke konstrukci rukavice – krátké ke kloubu zápěstí, tam moc prostoru na manipulaci a natahování nezbývá. Takže při nákupu určitě vyzkoušet ať není s dlouhými prsty problém. Rukavice se pak „zavírá“ pomocí klasického suchého zipu (Velcro).

Rukavice mají vlastní chrániče v oblasti kloubů, ale je to nejspíše nějaká PUR/TPUpěna nebo něco jiného. Karbon, kevlar nebo kov tady nečekejte, přecijen to nejsou rukavice na supersportovní motorky. Teda vzít si je na ně můžete, ale vzhledem k tomu že perforací je vidět pokožka ruky, tak bych to nedělal. Komfort a pohodlnost je v tomto případě takovou daní za bezpečnost. Známý sice v těchto rukavicích padl a sklouznul se v cca 50 km/h a kromě potrhaných švů rukavice k ničemu nedošlo, takže účel splnily, ale já osobně bych tyto „kaskadérské kousky“ moc nevyhledával.

S rukavicemi jezdím už druhou sezónu a stále vypadají téměř jako nové. Hlavně pořád krásně voní (kůže) a když se o ně budu starat, věřím že ještě jednu dvě sezóny zvládnou. Jako malou vychytávku mají rukavice ještě cvoček, takže když je někde pokládáte, jednoduše je secvaknete spolu a pravděpodobnost „zatoulání“ té druhé se blíží nule. A navíc dělají i dámské rukavice pro polovičku, takže můžete ladit 🙂

Výrobce: Icon
Model: Icon Pursuit, Pursuit Perforated, Pursuit Lady
Druh: motocyklové rukavice

8.6

Kvalita zpracování

9.0/10

Ventilace

10.0/10

Komfort

9.5/10

Barevná stálost

9.0/10

Voděodolnost

5.0/10

Cena

9.0/10

Pros

  • Stylové
  • Extrémně pohodlné
  • Skvělá ventilace

Cons

  • Nejsou voděodolné (perforace) 🙂
  • Bezpečnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku