Icon Team Merc

Dostal jsem tuhle bundu před několika lety od přítelkyně na vánoce. Trošku skepticismu ve mně budila konstrukce, respektive materiál kterým je softshell co se běžně používá na normální outdoorové bundy. Faktem ale je, že tady je o něco kvalitnější a nepůsobí takovým dojmem že se kdekoliv roztrhne.

Icon Team Merc má v sobě integrované chrániče D3O, což je vlastně nějaký polymer který dokáže odolat silnému nárazu jako klasický slider, ale zároveň je velmi poddajný. Jezdím výletně na DRZ a tahle bunda plní svůj účel jak má. Není v ní nějaké šílené teplo ale ani zima, prostě v teplotách od 15°C se budete cítit dobře. Navíc stačí pod bundu jenom tričko s dlouhým rukávem. Vítr vůbec neprofoukne, jenom při vyšších rychlostech cítíte kolem zipu mírné proudění vzduchu. Ale tak rychle stejně nebudete s touhle bundou normálně jezdit. Nebo já bych si aspoň 140 – 150 km/h v týhle bundě už nedal.

Bohužel jsem v bundě spadnul ve zhruba 40 km/h a nedopadla zrovna nejlépe. Rukáv se mi na předloktí roztrhl a ochrana loktu začala vykukovat ven. Bunda svojí práci odvedla nejspíš dobře, protože jsem měl akorát pár dní bolavý loket a jinak nic. Takže jestli hledáte „textilní“ bundu na motorku, která má neotřelý design, pohybujete se rychlostmi kolem stovky, je Icon Team Merc dost dobrou volbou.

Výrobce: Icon
Model: Icon Team Merc
Druh: motocyklová textilní bunda

Icon Team Merc

8.8

Síla materiálu

8.5/10

Komfort

9.0/10

Voděodolnost

9.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

7.0/10

Klady

  • D3O

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here