Klim K Fifty 1

Raději bych tuhle recenzi motorkářských kalhot – jeansů psal za jiných podmínek, ale není zbytí 🙂

Předně musím říct, že jsem vyzkoušel několik kalhot, od továrních BMW, přes 4SR, Revit až po noname značky na trhu. Raději ani nemyslet kolik jsem za kalhoty na motorku utratil peněz 🙂

Nejvíce spokojený jsem byl asi se starším modelem 4sr, který se bohužel už nevyrábí. Jenže to bych pak neobjevil Klim K Fifty 1, které jsou sice relativně drahé, ale buďte si jisti že to je cena zasloužená.

Po několika letech jako „pumpička“ co ráda jezdí i po silnici, mám o pár centimetrů větší stehna a lýtka. A věřte že sehnat kalhoty nejen na motorku, není zrovna žádný med. Zpravidla se opakuje scénář, kdy je nenatáhnu přes stehna, nebo natáhnu, ale pak v nich vypadám jako z klubu modré ústřice. Konkrétně tenhle problém jsem měl u Revitu, kde kalhoty splňovali všechno co jsem chtěl, jenom měli hodně úzký střih a tak na delších cestách dost mačkali. Abych to zkrátil, tak Klim K Fifty sedí doslova perfektně a jako žádné jiné.

Hodně se mi libí jejich design, který na sebe neupozorňuje stylem „jsme moto kalhoty co se tváří jako jeany“, ale mají jednoduchou denim barvu a vypadají prostě úplně normálně. Kalhoty jsou složeny ze dvou vrstev (ve skutečnosti jich je víc) a to přední tkaniny HEAVY-DUTY CORDURA, která se ale jako klasická Cordura nechová a dokonce i při chození a tření nohama, slyšíte „svištění“ jako u klasických jeansů.

Druhou vrstvou je vnitřní podšívka, která je vyrobena směsicí DuPont Kevlaru a polyesteru. Ačkoliv mě popis dost děsil, při prvním vyzkoušení veškeré obavy odpadly. Kevlarová část je zejména ze zadní strany nohou (což je super i při pádu) a celkově je podšívka opravdu velmi velmi pohodlná. Kevlarovou část také najdete v podšívce na místě kolenou a trošku níže pro ochranu lýtek.

Nemám otestováno ježdění v extrémních teplotách v poušti nebo na jihu Evropy, ale musím říct že kalhoty a výstelka větrají perfektně a nohy se mi snad nikdy nezpotili, na rozdíl u konkurentů, kde vyztužené místo fungovalo spíše jako izolátor vzduchu a teploty. Unikátní je také použití materiálu D3O Evo (doporučuji najít video na youtube) jako ochrana v oblasti kyčle a kolenou.

Nemůžu hodnotit jak kalhoty drží a fungují při dešti, protože jakmile vidím náznak prvních kapek na obzoru, okamžitě beru nepromok a jsem tak v absolutním suchu. A to i při cestě do práce kam jedu 35 minut.

Od doby co mám malý tankvak, tak si věci do kapes moc nedávám. Avšak kalhoty mají 5 kapes, stejně tak jako jiné, klasické kalhoty do města. Dvě zadní kapsy, dvě přední a jednu malou kapsičku na mince. Do zadních kapes při jízdě nic nedávám, ale při courání městem se tam pohodlně vejdou nezbytnosti jako peněženka, klíče a i telefon. Ale ten doporučuju spíše dávat do předních kapes – ty jsou sice šité hodně při těle, ale můj 5,5“ telefon se do nich vejde pohodlně a ještě tam trocha místa je. Takže přední kapsy jsou opravdu velké, ačkoliv lovení z jejich hloubky nebude díky střihu a posedu na motorce moc zábavné.

No a to na co jsem narážel na začátku je fakt, že jsem kalhoty už stihnul pokřtít natolik, že jsem si musel koupit druhé. Určitě také máte tu svojí oblíbenou zatáčku, kde zkoušíte jak a kolik ještě můžete na limit. No, tak já už ten limit našel a překročil. Uklouzlo mi přední kolo a v rychlosti cca 60-70km/h jsem se v dlouhé pravotočivé zatáčce sklouznul i s motorkou do příkopu. Což znamenalo nějakých 10-15 metrů klouzání po boku, pravém kolenu, lokti a to vše zakončené kotoulem do křoví. Vážně jsem nevěřil vlastním očím, když jsem viděl že kalhoty to „přežili“ a došlo k potrhání, utržení kolenního slideru a probroušení na pár místech na kevlarovou podšívku. A já kromě škrábance na břichu, kde se mi shrnula bunda neutrpěl žádné zranění. A to byl přesně ten důvod, proč jsem si koupil druhé, stejné kalhoty 🙂

Zobrazit nabídku Klim K Fifty 1

Výrobce: Klim
Model: Klim K Fifty 1
Druh: motocyklové kalhoty / jeany

9.1

Síla materiálu

9.8/10

Komfort

9.9/10

Voděodolnost

8.0/10

Ventilace

9.8/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

9.0/10

Cena

7.5/10

Klady

  • Střih
  • Extrémně pohodlné
  • D3O ochrana
  • Bezpečné

Zápory

  • Vyšší cena

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here