Alpinestars AVANT

Značku Alpinestars není potřeba motoristické veřejnosti moc představovat. Proslulý italský výrobce, obléká již po mnoho let světovou špičku závodníků nejen z Moto GP, ale také ze závodů Formule 1, Rally, motokrosu nebo jakéhokoliv jiného motoristického sportu.

Kožená motorkářská bunda Alpinestars AVANT se úspěšně prodává od roku 2013 v nezměněné podobě a není se co divit. Vyšší cena je v tomto případě opodstatněná a u značky Alpinestars ani člověk neočekává podprůměrnou nebo spíše průměrnou kvalitu. Za svoje peníze zde skutečně dostanete top produkty v dané kategorii.

Za cenu pohybující se průměrně kolem 9 000 Kč dostanete výrobek z kvalitní hovězí kůže o tloušťce 1,1 milimetru se strategicky rozmístěnou flexibilní strečovou textilií aby se vám lépe pohybovalo. Tolik tedy říká výrobce. Dle našich zkušeností a pouhých 470 kilometrů po které jsme tuto bundu testovali, můžeme říci že má i z velké části pravdu.

Nejvíce nám vyhovoval způsob perforace v přední části, kdy jsou drobné dírky umístěny zhruba v oblasti prsou. A nemusíte tak komplikovaně přes větrací kapsy laborovat se zipem. Chlazení funguje skvěle i díky síťované podšívce, která svými „oky“ rozvádí vzduch v celé bundě. Ani při rychlostech nad 180 km/h se nám nestalo že by pronikající vzduch byl jakkoliv nepříjemný. Bohužel nebo bohudík z testování za nepříznivého počasí nemůžeme tvořit velké závěry, protože nám z celkového testu pršelo zhruba 20 minut.

! Alpinestart Avant – seřazeno od nejnižší ceny !

Nutno ale poznamenat že déšť střední intenzity nikterak dovnitř nepronikl (perforace je na pozadí chráněna další vrstvou kůže) a celkové klima uvnitř bylo i díky perforaci v místě lopatek a rukou, příjemné. Jediné s čím jsme trošku zápasili, byla tuhost materiálu na rukávu. Jedná se opravdu o tuhý (ale zároveň kvalitní) nepoddajný textilní materiál. Respektive nám přišlo že při prvním nasazení se nám do 10 minut odkrví ruce, jak moc bunda v místě rukávů přiléhala. Po pár kilometrech ale stažení přestanete vnímat a kolem nájezdu 200 kilometrů jsme přestali většinu tlaku pociťovat.

Límec bundy je z vnitřní strany obšit menší neoprenovou „výstelkou“ a funguje to teda parádně. Už žádný podrážděný/odřený krk při vlhčím počasí nebo nešikovné manipulaci. Výstelka je tedy i na rukávech a věřte nebo ne, vážně je to pohodlné. Manžety jsou stahovatelné plochým YKK zipem + na suchý zip který opravdu neskutečně drží. Pokud by vám byli rukávy krátké, můžete je pomocí zipu prodloužit.

Chrániče jsou v této sportovní kožené bundě umístěné na ramenou a loktech. Plus dostanete pěnové vložky v hrudních a páteřových partiích. Pokud by to bylo málo, integrovaná kapsa v podšívce je přizpůsobena na 7-lamelový páteřový chránič Alpinestars Bio Armor.

Výrobce: Alpinestars
Model: Alpinestars Avant černá, Alpinestars Avant hnědá
Druh: Motocyklová kožená bunda

alpinestars-avant recenze-bunda-alpinestars-avant

Alpinestars Avant

9.3

Síla materiálu

9.5/10

Komfort

9.3/10

Voděodolnost

9.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.8/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.8/10

Klady

  • Flexibilní panely
  • Kvalita zpracování
  • Neoprenová výstelka
  • Zahnuté rukávy

Zápory

  • Tuhost rukávů

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here