Scott Ergonomic PRO DP

Vybrat pláštěnku na motorku bývá celkem problém. Nejen že není pořádně z čeho vybírat, ale člověk si až říká jestli to má dneska v době, kdy jsou k dispozici moderní technologie a materiály vůbec smysl. Kožené kombinézy mají dnes speciální povrchovou úpravu která odpuzuje vodu, textilní oblečení je téměř nepromáčitelné (což dokázala naše recenze Alpinestars Andes Drystar) a zdá se, že důvodů proč využít moto pláštěnku, neboli nepromok moc není.

Jenže ne každému se chce sušit kožená kombinéza několik hodin na ramínku (protože ji na topení prostě dát nemůžete), když zrovna potřebuje jezdit. A přesně pro tyhle případy se hodí nepromok od značky Scott (známé především z motokrosového/enduro průmyslu).

Jestli existuje něco jednoduššího než je moto pláštěnka Scott Ergonomic PRO DP tak nám určitě dejte vědět. Nejsou tady žádné kapsy, žádné větrací zipy a dokonce i minimum reflexních prvků. Co se nám naopak líbilo tak byla šňůrka kolem pasu pro přitažení, zesílený pás kvůli propojení s kalhotami a nastavitelný elastický límeček. Prostě jednoduchost nade vše, ale evidentně fungující na jedničku.

No a jak pláštěnka Scott Ergonomic PRO funguje? Z Prahy jsme vyrazili jedno červencové odpoledne na výlet do Bratislavy. Výjezdní čas ukazoval kolem 13:20h, silnice byli suché, teplota kolem 22°C a sluníčko hřálo přesně tak akorát – zkrátka ideální počasí na výlety. První část cesty po dálnici D1 probíhala bez velkých komplikací (tedy pokud si odmyslíte dálniční nudu a betonové pražce) až kousek před Brno, kde se během snad 2 kilometrů zatáhlo a ochladilo.

Scott Ergonomic PRO DP – seřazeno od nejnižší ceny

Na kraji Brna jsme už pokračovali v mírném mrholení a chvilku po nájezdu na dálnici směr Bratislava začíná pršet. Aha, tak přeci jen byl dobrý nápad sbalit pláštěnku. Představa že pojedeme plus mínus hodinku v takovémto dešti se mi moc nezamlouvá, ale co se dá dělat. Takže s představou dobré večeře a teplé sprchy na pokoji zarezervovaného hotelu jedeme dál. Míjíme hranice a chvilková čistá obloha se suchou silnící nás po cca 15 minutách jízdy opouští a začíná ten správný „slejvák“ kdy jedeme dálnicí 80 km/h až do Bratislavy.

Po příjezdu do místa destinace sundávám pláštěnku a zjišťuju že odvedla sakra dobrou práci. Nikde ani kapička vody, což jsem opravdu nečekal. Dokonce ani při rychlostech kolem 170 km/h za hranicemi se Slovenskem pláštěnka nikde neplandala a nepřekážela. Prostě jen držela na svém místě a nepropustila ani kapku vody. Vysychání při pokojové teplotě trvalo zhruba 20 minut (po vyklepání zbytků vody z vnější vrstvy). Za ty peníze se rozhodně vyplatí.

Výrobce: Scott Sports (Scott USA)
Model: Scott Ergonomic PRO DP
Druh: Nepromok, pláštěnka na motorku

 

Pokud se vám produkty Scott líbí, přečtěte si recenzi motocyklové bundy Scott Dual Raid TP.

Scott Ergonomic PRO DP

8.9

Síla materiálu

9.0/10

Komfort

9.5/10

Voděodolnost

10.0/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.0/10

Klady

  • Jednoduchost
  • 100% voděodolnost
  • Přilnavost i při vyšších rychlostech

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nutno koupit kalhoty zvlášť

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here