REV´IT Vapor

0

Když jsem kupoval textilní oblečení na motorku, chtěl jsem něco, co mi poslouží celý rok. Jezdím v zásadě od prvních příznaků sluníčka až po první sníh. To co vypadalo na začátku jako jednoduchý požadavek, se čím dál tím víc zdálo jako docela problém. Nebo to problém nebyl, ale cenově pak oblečení vycházelo jako ojetá motorka z počátku devadesátých let.

Revit Vapor však většinu toho co potřebuji, splňuje na jedničku. Mám rád pohodlné cestování a určitou míru komfortu, takže se zaměřuji spíše na to, než jak rychle se zbrousí slidery na lokti.

Bunda od Rev´itu je zaměřena spíše na normální až hubené postavy, takže pokud máte postavu průměrného Američana co má rád fast-foody, rovnou se podívejte po jiném výrobci. Evropský design se nezapře a vyštíhlenější pas dodává celé bundě na stylu. Takže pokud vám bunda sedí, můžete si být jisti, že nebudete vypadat jako dítě oblečené do o velikost většího oblečení, jako je tomu u výrobců levnějšího moto oblečení.

Vnější plášť bundy je dle výrobce vyroben z 94% polyamidu, 5% polyesteru a 1% elastanu. Ačkoliv ten popisek působí dost „uměle“, na omak a na pocit je bunda klasická a rozdíl mezi „umělotinou“ a klasickou textilií moc nepoznáte. To znamená, že je bunda nepromokavá a má vodní sloupec 5000mm a důležitou „provzdušněnost“ také 5000 (m2/24h).

Textilní bunda REV´IT Vapor – seřazeno od nejnižší ceny

Nicméně zpět ke zkušenostem. Bundu jsem kupoval v polovině sezóny 2016 a jezdím s ní doposud a nevidím jediný důvod, proč by ještě sezónu 2018 nebo 2019 nezvládla. Mám v bundě najeto cca 35 000 kilometrů a kromě pár drobností ji považuji za skvělé celoroční oblečení (zejména v kombinaci s kalhotami) na motorku.

Teplotní rozdíly, které tato bunda zvládne a vy sní, jsou opravdu široké. Stačí, jen když máte na sobě tričko a můžete jezdit od cca 5°C až po 45°C v létě. Tu horní hranici se mi podařilo překročit, když jsme jeli do Maroka na dovolenou a zhruba v této teplotě už bunda při pomalejších rychlostech přestává dostatečně větrat. Pod 8°C bych na dlouhodobé projížďky doporučil svetr (samozřejmě vložku nechat v bundě) a budete zase v pohodě. Slušný komfort vydrží do cca -10°C, pak už začíná být zima. Ale to je spíše prouděním studeného vzduchu přes perforovanou/větrací část bundy. Na druhou stranu, kolik „pacientů“ jezdí v mínusových teplotách 🙂

Nepromokavost bundy je stoprocentní. Tedy za předpokladu že nejedete v opravdu prudkém záplavovém slejváku, při kterém jedou i automobily na silnici krokem nebo zastavují. Po 20 minutách jízdy, respektive balancování mezi neustálým pádem a hledáním trakce při téměř nulové rychlosti, se mi promočila část levého rukávu. Jestli se ptáte, proč jsem jel na motorce 20 minut, tak proto, že v Maroku moc mostů přes silnici, kde se může člověk skovat, není. Od té doby jsem jel v pár vydatných deštích a vždycky bez problémů, takže asi vše funguje tak jak má.

Menším negativem může být třeba kratší suchý zip na zápěstí nebo horší „ovládání“ límečku v rukavicích za jízdy. Ale možná je ta druhá část způsobena spíš mojí šikovností, nebo se mi nepodařilo najít ten správný grip J Zpracování bundy je na velmi slušné úrovni a věřím tomu, že ještě pár let vydrží. Celkově můžu textilní bundu Rev´it Vapor doporučit každému, kdo hledá oblečení na celý rok, které je funkční, stylové a komfortní zároveň.

Výrobce: REV´IT
Model: Revit Vapor, REV´IT Vapor
Druh: motocyklová textilní bunda

9.3

Síla materiálu

9.0/10

Komfort

9.8/10

Voděolnost

9.9/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Cena

8.0/10

Pros

  • Ventilace
  • Voděodolnost
  • Design
  • Univerzálnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku