REV’IT! Dominator GTX

Cestovní rukavice REV’IT Dominator GTX (Gore-Tex) jsou určeny pro jakékoliv počasí a většinu terénu. Gore-Tex textilie se stará o komfort za všemožných teplot s optimální korekcí větrání – jednoduše řečeno, ruce by se vám neměli potit ani v letních měsících. Vrchní vrstva je složena z několika kousků kůží a tkanin a vždy dvojitě prošita. Což zlepšuje nejen komfort ale také celkovou pevnost rukavic.

Celkově rukavice působí solidním dojmem a fungují i při extrémním počasí opravdu dobře. Což jsme prověřili cestou do Itálie na dovolenou, kde nás zastihla opravdu nepříjemná bouřka včetně slejváku v Alpách. Teploty se rázem pohybovali kolem 5°C což v kombinaci s deštěm byla opravdu „zábava“. Nicméně rukavice podrželi i při této nepřízni a ačkoliv jsme po hodině zastavili v přístřešku, ruce i velká část rukavic byla suchá. Respektive nepromokly úplně. Při cestě zpátky jsme jeli v -3°C a nejspíš i díky vyhřívaným gripům absolutně v pohodě.

Pohodlné jsou tak jak může vydělávaná hovězí a kozí kůže být. Jenom jsou o něco menší než klasické velikosti, takže při velikosti L, co mám normálně jsem vzal XL a rozmýšlel nad 2XL. Po nájezdu cca 200 kilometrů si však rukavice „sedly“ a ani je necítím. Co se týká Gore-Tex vrstvy tak pracuje tak nějak obstojně. Když je kolem 20°C tak cítíte že příjemně v kombinaci s větrem chladí, ale když je chladno tak spíše funguje jako nepropustná membrána. Ona teda určitě něco propustí ale ne moc. Dalším menším nešvarem, co nejspíš vadí jen mě, je protektor kloubů který není vycentrovaný a přesně na mých kloubech. Je vyroben z tvrzeného PVC takže by měl ochránit dobře, ale to vycentrování mi trochu vadí.

S rukavicemi mám najeto zhruba 9 000 kilometrů a začínám pozorovat mírné rozparky a uvolněné nitky. Takže doufám, že minimálně ještě jednu až dvě sezóny dají, protože jinak jsou opravdu dobré a můžu je bez problému doporučit.

Výrobce: Revit!
Model: Dominator GTX , REV’IT Dominator GTX Gore-Tex
Druh: motocyklové rukavice

REV'IT Dominator GTX

8.8

Kvalita zpracování

9.0/10

Ventilace

9.0/10

Komfort

9.5/10

Barevná stálost

9.0/10

Voděodolnost

9.5/10

Cena

7.0/10

Klady

  • Voděodolné
  • Příjemné na ruce
  • Teplé v zimě

Zápory

  • Menší velikost

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here