SIDI Adventure 2

0

Delší dobu jsem hledal boty na motorku, který nebudou vypadat hranatě a robustně jako většina modelů na trhu. Vzhledem k tomu že jezdím převážně offroad, moje požadavky jsou trošku jiné než mít krásnou lesklou kůži, křiklavé barvy a slidery pro broušení zatáček. A všechny moje představy splňují nové SIDI Adventure 2.

Ty boty nejen že vypadají nádherně ale také tak fungují. Už od vybalení z krabice máte pocit, že držíte „něco jiného“. Po nasazení na nohu pochopíte, že tomu tak ve skutečnosti je. Prostě všechno co říkají v reklamním letáku je pravda. Pohodlnější boty aby člověk dneska pohledal. Nejspíš za to může inovativní vnitřek z tkaniny „Full Grain Microfiber“ se směsí Condury v horní části boty. Každopádně bota je opravdu pohodlně jemná a pomocí Gore-Texový membráně dost provzdušněná.

Na testování jsem si vybral oblíbený úsek kde je to zhruba 40 kilometrů po klasické okresní silnici k „naší“ bývalé pískovně. I při rozpáleném letním odpoledni zůstala noha v relativně nízké rychlosti kolem 70 km/h absolutně suchá. DRZtkem jsem v pískovně trošku blbnul a tak 4 hodiny s klukama utekli jako voda. Projížďka bahnem, hlínou, procházka hlubší vodou a taky pár pádů v rychlosti do 20 km/h. Všechno boty přežili bez absolutní úhony a kromě sucha v botě, zafungovali i chrániče. Takže kromě naraženého loktu (za který boty nemůžou) jsem v pohodě.

Co mě hodně překvapilo je i kvalita bot pro „normální“ nošení. Když opomenu fakt že jsou relativně lehké, tak se mi hodně líbí, že vůbec nevrzají a to ani při „křestu“ v pískovně. SIDI tento systém nazývá Single Flex System a funguje i na různě nezpevněné cestě. Takže když si zastavíte pod hradem, na který se musíte vydrápat pěšky po nezpevněné cestě s kameny, štěrkem a vymoženostmi které se vám pokusí zlomit kotník, boty vám vrzat určitě nebudou.

Nechci tady úplně vypisovat všechny superlativy, ale fakt je ten, že tyhle boty jsou opravdu extrémně pohodlné a jednoduše dobré. Vypadá to, že mám zase na několik let vítěze. SIDI Adventure 2 bych doporučil každému, kdo potřebuje kvalitní boty na offroad a je jedno jestli motorku nebo čtyřkolku a zároveň hledá slušný komfort s pěkným designem.

Výrobce: Sidi
Model: Sidi Adventure 2, Adventure 2 Gore-Tex
Druh: turistická/offroad motocyklová obuv

9.3

Kvalita zpracování

9.9/10

Ventilace

9.7/10

Komfort

9.9/10

Barevná stálost

9.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.0/10

Pros

  • Nevržou - Single Flex System
  • Skvělá ventilace
  • Nejsou robustní
  • Dobrá ochrana

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku