Sidi Roarr

0

Každý jste už určitě slyšeli poučku o tom jak „nešetři na oblečení na motorku“, kterou doporučují „staří“ matadoři co na motorkách jezdí. Všechno to jsou samozřejmě nesmysly a bohatě stačí silné pohorky. Takže jsem takhle jednoho krásného dne vyrazil s partou na „železňák“ a zpátky se vracel v sanitce s téměř rozdrceným kotníkem a zlomenou nohou.

Potom co jsem se po měsíci mohl jakžtakž postavit na nohu, jsem začal okamžitě hledat boty, který tohle už nedovolí. Něco kvalitního, nejlépe na celou na nohu ale zase ne extrémně mohutného a jinak hnusného nebo drahého. A hledání mě právě přivedlo k botám Sidi Roarr. Mám bílo-černou variantu s červenými doplňky, protože zase nepotřebuju, aby moje boty byli vidět na kilometry daleko, nebo na černé motorce byli nejzářivějším prvkem.

Motocyklové boty Sidi Roarr – seřazeno od nejnižší ceny

U normálních bot mám velikost 10 a tady cítím nepatrně více prostoru v oblasti přední části nohy. Což se může hodit, když bude chladněji a budu potřebovat nacpat silnější ponožku. Jinak je noha v botách jako v bavlnce. I když jde ve skutečnosti o nějakou speciální technickou tkaninu. Firma Sidi ji má patentovanou pod názvem Technomicro – což je tkanina, která se chová jako vlákna kůže, ovšem nabízí větší pevno, jemnější strukturu, nižší váhu a hlavně je více odolná namáhání.

Zapínání vrchní části je rychlé asi jako u jiných bot. Navíc tady nastavitelné, takže pokud máte širší lýtka, určitě nebudete mít problém. Osobně si myslím, že pokud hledáte maximální ochranu na silnici, patří Sidi Roarr mezi to nejlepší. Na závodním okruhu se taky rozhodně neztratí a pro většinu začátečníků poskytnou dokonalou ochranu. Ať už je to ochrana achilovky nebo kotníku proti přetočení. Panely z nylonu jsou snadno vyměnitelné a boty lze tak téměř rozebrat do posledního šroubku.

Všude na botě je dvojité prošití a pro odvod potu jsou speciální teflonová vlákna (jakási síťka) po celém vnitřku. Funguje opravdu skvěle, i když si vezmete debilní ponožky – čti z viskózy, co vůbec nesajou pot. Uzavíratelné ventilační vstupy na botě taky přijdou s klesající teplotou vhod. Při výrobě podrážek byla použita dvojitá směs, takže boty jsou pohodlné i při chůzi po kočičích hlavách nebo samotném betonu. Zadní pata je navíc odpružena pomocí TPU gumy, takže ještě více tlumí přenášené rázy. Jdu s botama již do třetí sezóny a kromě pár odřených sliderů (ještě aby na CBR600RR odřený nebyly) bych Sidi Roarr ohodnotil 5/5*. Takže za mě určitě doporučuji!

Výrobce: Sidi
Model: Sidi Roarr, Sidi Roar
Druh: silniční / závodní motocyklová obuv

9.2

Kvalita zpracování

9.9/10

Ventilace

9.0/10

Komfort

9.5/10

Barevná stálost

9.5/10

Výbava

9.5/10

Cena

8.0/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku