Stylmartin Rocket

0

Stylmartin Rocket jsou podle mě dokonalé boty na cafe-racer (na který také primárně vznikly) nebo třeba na klasický chopper. Matná přírodní kůže v hnědém (k dostání i v černém) odstínu, krásně chytá patinu a stárne jak se patří. V botách začínám letos již třetí sezónu a vypadají stále jako nové – tedy kromě pravé boty, která mi zachránila při napasování do zadního kufru auta, nohu. Ale o tom až později.

Boty jsou svým designem dost specifické a rozhodně to není něco pro slečinky. Jsou zde patrné militantní prvky, které mohou být klidně odkazem na vojáky II. Světové války a zip na vnitřní straně zase dodává šmrnc 60. let. Spolu s kombinací barev, střihu a designu boty perfektně ladí k dnešním strojům a nepůsobí vůbec nepatřičně.

Ale zpátky k funckionalitě. Když jsem tyhle boty objednával, trošku jsem se bál výsledného efektu, protože na obrázkách vypadají pěkně, ale bude taková i skutečnost? Po rozbalení krabice ze mě však veškeré obavy odpadly. Už na první pohled je vidět že to jsou boty solidní a velmi kvalitní. Žádná umělá koženka, prostě silná kůže.

Hnedka po rozbalení jsem se trošku obával pohodlnosti, protože kůže přeci jen není tak tvárná jako klasická látka. A jelikož jsem druhý den odjížděl na dovolenou do Itálie, „musel“ jsem je rychle rozchodit. Takže chození po domě, na zahradě a na procházce se psem, se stalo na dalších pár hodin mým koníčkem.

Co mě hodně překvapilo, že po pár hodinách se bota krásně vytvarovala a nikde mě nic nemačkalo. Zip sice zpočátku šel ztuha, ale během několika sundání a nandaní si to sedlo. Uvnitř boty je polyuretanová výstelka, takže nohy „nervete“ po kůži, ale pohodlně sklouznou na své místo. V botě cítíte, že zadní část boty má u paty vyztužení kvůli ochraně achilovky a na přední části u špičky je taktéž.

Uplynulo pár hodin a výlet započal. Jak jinak než deštěm přes celé rakouské Alpy. No co, alespoň zjistím jestli jsou voděodolné jak se píše. Odpověď je jednoduchá – jsou a nejen to. Kolem prošívání, kde bych čekal že se dostane voda, šel nejspíš opravdu jenom vzduch a nohy zůstaly doslova v suchu a teple. A to po celou cestu, kdy teplota kolísala mezi 5°C v Alpách až po 30°C+ na pobřeží u Říma.

No a co se týká bezpečnosti, při návratu do naší vlasti mi kousek za českými hranicemi zastavilo z ničeho nic auto v pomalém pruhu na dálnici. Já měl tu smůlu, že jsem to nestihl na mokru ubrzdit a poslal to do jeho kufru tak, že pravá noha byla mezi mojí Inazumou a demolující se zadní částí auta. Naštěstí jsem to ustál relativně v pohodě, když opomenu že jsem se nemohl na modrající nohu postavit 3 týdny. Nicméně všechny absolvované rentgeny prokázali že NEDOŠLO ke zlomení ani jedné kůstky, což teda považuju skoro za zázrak.

Jezdím už přes 20 let a můžu říct, že lepší boty jsem na noze ještě neměl. A abych to zjistil, tak mi k tomu stačilo pouhých 5 dní na cestách. Jestli hledáte boty na „kafáče“ nebo cokoliv jiného a chcete excelentní ochranu, styl a pohodlnost – Stylmartin Rocket jsou tou správnou volbou.

Výrobce: Stylmartin Rocket
Model: Rocket, Rocket Boots
Druh: stylová motocyklová obuv na cafe-racer nebo chopper/cruiser

9.6

Kvalita zpracování

9.9/10

Ventilace

9.9/10

Komfort

9.9/10

Barevná stálost

9.9/10

Výbava

9.0/10

Cena

9.0/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku