TCX X Square

0

Sportovní boty na motorku a do města (do školy, do práce) zároveň? Že neexistují? Tak se podívejte na TCX X-Square! Že to zní jako z reklamy je možné, ale ono to jen popisuje skutečnost takovou, jaká je. Teda za předpokladu že nemáte ve škole nebo práci striktní dress-code.

TCX je italská značka a je silnou divizí skupiny Novation Group, která vyrábí také ne-motocyklové produkty. Jedním z poslední počinů je třeba výroba motokrosových bot pro Nike (věděli jste, že Nike vyrábí motocyklové boty? :)), které jste mohli vidět třeba na Jamesi Stewartovi nebo Ryanovi Dungeyovi. A věřte tomu, že pokud se s podobnou značkou spojí firma Nike, rozhodně nepůjde o nic špatného.

Aktuální motocyklové boty TCX X-Square jsou, jak už jsme zmínili v úvodu, skvělým kompromisem mezi normální a motocyklovou botou.

Sportovní motocyklové boty TCX X Square – seřazeno podle nejnižší ceny

První, co vás určitě zaujme tak je tuhost celé boty. Jsou to takové „tenisky“ s pevnou podrážkou a tlustou stěnou. Navíc doplněné o kotníkový chránič, zesílenou patu a pevnější špičku boty pro lepší a pohodlnější řazení. Kdo někdy zkoušel řadit na motorce v mokasínech, teniskách nebo jiných botách s měkkým vrškem, tak určitě ví o co se jedná. U těchto bot vás prsty nebo nárty nohou bolet určitě nebudou ani po několik stovkách kilometrů – tedy pro případ že nějakým „omylem“ vyrazíte z města ven na delší projížďku.

Ventilace bot je zde řešena pouze přes šněrování. To může v letních měsících znamenat dost teplo pro nohy, ale při rychlosti kolem 70 km/h se i v bezvětří příjemně ochladí. Patentovaný CSF (Comfort Fit System) zde také najdete a jedná se o zformování boty tak, aby kopírovala chodidlo a v horní části nebylo třeba sešněrování nebo jiného zpevnění jako u vysokých závodních bot. Prostě „technologie“, kterou známe z pohodlných bot na denní nošení.

Co se týká pohodlnosti, tak jsou boty skvěle vyváženy jak pro ježdění, tak i případnou procházku nebo delší pobyt na výletě. Nečekejte ale, že v nich odstojíte 12 hodinovou směnu, protože díky pevnému boku a téměř nulovému „odrazu“ podrážky vás začnou tlačit. Pokud sedíte celý den v kanceláři nebo ve škole, nemusíte se bát. Dokonce i 3hodinový výlet půjde v těchto botách ujít, ale několikahodinové túry opravdu ne. Jako malý tip můžeme doporučit koupit vložky do bot ať už z lékárny, nebo klasické prodejny obuvi. Pohodlnost se rázem zvýší.

Sportovní motocyklové boty TCX X Square jsou za svou cenu kolem 2 000 Kč opravdu dobrou volbou, ať už na motorku nebo na procházku do města.

Výrobce: TCX
Model: TCX X-Square, TCX X Square, TCX X-Square Sport
Druh: Civilní sportovní obuv na motorku

8.8

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

7.5/10

Komfort

9.0/10

Barevná stálost

9.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

9.5/10

Pros

  • Bezpečnost
  • Použitelnost i mimo motorku
  • Design tenisky

Cons

  • Po několika hodinách tlačí (lze částečně řešit vložkou)
  • Ventilace jen kolem tkaniček

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku