Roleff Liverpool

0

Roleff Liverpool je motocyklová textilní bunda od značky, nebo spíše skupiny značek spadající pod německý Römer Systems GmbH. Pokud vám ani tato značka nic neříká, jedná se o německého výrobce helem (zejména v luxusním segmentu), který funguje již od roku 1872. Spolupracovali například i se společností Porsche a jejich kolekce přileb se nejedenkrát objevila ve výběrové sekci Porsche Design.

Jak už dává německá preciznost a historie značky tušit, nemáte co dočinění s žádnými amatéry co se výroby týká. A ačkoliv cena motocyklové textilní bundy Roleff Liverpool připomíná spíše čínského nekvalitního výrobce, opak je pravdou. Za cenu od 2 500 Kč (ano, skutečně takto málo), získáte kvalitní bundu vyrobenou z textilie Kondra 500D což je vlastně směs Nylonu a Condury s povrchovou úpravou polyuretanem. Ve skutečnosti to znamená že ačkoliv bude vydatně pršet, bunda odolá po dlouhou dobu (nám se přes hodinu deště nic nepromáčelo – jen klasická vlhkost) a vaše tělo bude suché. Navíc je tento materiál nepatrně pružnější než klasická tkanina/polyester 600D a nedochází tak různě k „tahání“ a omezení hybnosti.

Klimatická membrána nese název WindTex® a funguje skutečně výborně. Nikde nic neprofukuje a přitom je vnitřní klima pohodlné díky prodyšnosti. V případě že potřebujete trošku zchladit nebo vyměnit vzduch uvnitř bundy, jsou k dispozici větrací zipy v přední části, které se pohodlně obsluhují i v rukavicích za jízdy. Pokud je vám opravdu teplo, tak stačí odebrat odnímatelnou termální podšívku a je po problému. Pouze při vyšších teplotách nad 30°C jsme zaznamenali že odvětrávací otvory moc nestíhají a začíná být opravdu teplo.

Textilní bundy Roleff Liverpool – seřazeno od nejlevnější

Další nezbytnou výhodou jsou odnímatelné protektory na ramenou a loktech, které nás trošku mačkali při chůzi ale nic na co by si člověk nezvykl. Nespornou výhodou je také pevný chránič páteře integrovaný přímo do podšívky.

Vše doplňují kvalitní reflexní prvky od společnosti 3M Scotchlite™, boční zip pro úpravu šířky v bocích, nastavitelná šířka paží a samozřejmě zip pro připnutí kalhot. Ne nadarmo byla tato textilní bunda nejprodávanějším produktem roku 2014.

Výrobce: Roleff, Römer Systems GmbH
Model: Roleff Liverpool
Druh: Motocyklová textilní bunda

recenze-bundy-roleff-liverpool recenze-moto-bundy-roleff-liverpool recenze-roleff-liverpool

Textilní bunda Roleff Riverpool

8.8

Síla materiálu

8.5/10

Komfort

8.8/10

Voděodolnost

9.8/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Kondra 500D
  • Voděodolnost
  • Reflexní prvky 3M Scotchlite™

Cons

  • Při vyšších teplotách 30°C nestíhají větrací otvory

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku