Alpinestars GPX

0

Rukavice Alpinestars GPX jezdím na svojí R6 již druhou sezónu. Rukavice jsem vybíral hlavně z důvodu bezpečnosti a pohodlnosti. GPX kombinují několik materiálů dohromady – kůži, semiš a perforované kožené panely. Navíc mají ochranu zápěstí, ochranu kloubů ze směsi TPU polymeru s názvem Alpinestars Dynamic Friction Shield (DFS) a patentovaný můstek mezi prsteníčkem a malíčkem z důvodu ochrany při pádu.

Po nasazení rukavic mi byli trošku těsnější, ale po třech dnech ježdění sedly tak jak mají. Dokonalé pohodlné. Flexibilní panely v oblasti kloubů pomáhají při ohybu prstů a „nezkracují“ tak délku prstů rukavice, jako je tomu u jiných rukavic. Jenom pokud máte tlustější prsty, vyzkoušejte si rovnou rukavice o velikost větší.

Proudění vzduchu je nejen perforovanými panely, ale také kolem prstů. Stačí na řídítkách roztáhnout prsty od sebe a vzduch se postará o zbytek. A to i v tak parných dnech jako byli minulý rok. Skvělou ventilaci oceníte zejména na rozpáleném okruhu nebo při teplotách kolem 30°C. Na druhou stranu rukavice moc nehřejí při teplotách nižších než 12°C. Respektive ony hřejí, ale nesmíte jet rychle a delší dobu, protože chladný vzduch se do nich dostane tak jako tak.

Ačkoliv jsem chtěl moto rukavice s maximální bezpečností a chráničema, nechtěl jsem kupovat čistě rukavice závodní na okruhy. Alpinestars GPX je něco mezi tím. Nejsou tak mohutné a silné (na úkor komfortu), ale zase to není úplný základ z tenounké kůže. Prostě ideální kompromis na okresky a do města.

 

Co se týká bezpečnosti, tak jeden z důvodů výběru těchto rukavic byl kamarád, který v nich havaroval. Rychlost přes 140 km/h na dálnici, zlomená noha, zlomená žebra, helma rozštípnutá na dvou místech a motorka na odpis. Ruce po několika desítkách metrů ale kromě naraženého ramene, absolutně v pořádku. Rukavice vzali za své, ale kdybych tu klouzačku neviděl, tak neuvěřím že se v nich dá „ujet“ tolik metrů při broušení o asfalt.

Výrobce: Alpinestars
Model: Alpinestars GPX
Druh: motocyklové rukavice

8.9

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

9.5/10

Komfort

9.5/10

Barevná stálost

9.0/10

Voděodolnost

7.5/10

Cena

8.5/10

Pros

  • Bezpečnost
  • Ventilace
  • Flexibilní panely
  • Kombinace materiálů

Cons

  • Při nižších teplotách propouští moc vzduchu

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku