Givi ST602

0

Tankvak Givi ST602 je věc kterou musíte na motorce mít. Není tady žádné ale, prostě jen nutnost. Vozíte s sebou mobilní telefon, doklady, občas mapu, peněženku, kapesníčky nebo jiné drobnosti a nacpané kapsy (pokud je vůbec máte) nejsou to pravé ořechové? No a přesně pro tyhle případy je tady tankvak.

Givi ST 602 jde ale ještě o něco dále a upřímně nás nenapadá lepší tankvak na dnešním trhu v poměru cena/výkon. Začíná to systémem úchytu Givi Tanklock, což je kroužek, který přimontujete k hrdlu nádrže a následně přicvaknete tankvak. Má to několik výhod a jednu nevýhodu. Tou je že prostě budete mít přimontován mezikus na nádrži, který ale ve skutečnosti ničemu nevadí, ale pro některé to není zrovna estetické. No a výhod je několik. První je ultrasnadné sundávání, kdy jen vycvaknete tankvak ze systému během 5 vteřin a odcházíte. Další je, že když máte plastovou nádrž nemusíte používat různé popruhy a celou ji omotávat a třetí výhodou je stabilita při vysoké rychlosti. Neměli jsme problém uhánět s tankvakem dvojnásobným dálničním tempem. Výčet plusových bodů samozřejmě není konečný, ale ostatní jsou spíše detaily které rozhodně potěší.

Materiál tankvaku je elastomerní polymer (EVA), který je teplotně vyformován do požadovaného tvaru a zalaminován Polyesterem 600D. EVA je materiál který se používá třeba na výrobu sedaček pro kolo, lyžařských bot (vnitřní pěnová výstelka), boxerských rukavic apod. Tankvak je tak mírně elastický ale drží skvěle tvar + ochrana laminací způsobuje perfektní voděodolnost.

Kapacita 4 litry není jen pro pár drobností, ale pohodlně odvezete třeba i příslušenství k akční kameře, náhradní baterky, kompakt, gps navigaci, mapu nebo třeba powerbanku. Vnitřek nabízí velký prostor a dělící příčku pro brýle, aby nedošlo k jejich poškrábání.

Velkým plusem je kapsa na mobilní telefon, která je přístupná pouze zevnitř a vrchní část je překryta slídou. Takže můžete telefon bez problémů během jízdy napájet z powerbanky. Nebo díky průchodce v přední části (další skvělá věc) přímo z napájení motocyklu, pokud teda máte zástrčku. Je vidět že u návrhu tankvaku někdo přemýšlel. V letních dnech kdy hrozí přehřátí telefonu, je možné slídu a celý vršek zakrýt potahem s kapsičkou. Velikost telefonu co se vejde do slídy je reálně tak do 6 palců a vrchní část tankvaku je uvnitř oddělena od zbytku síťkou. Mírnou nevýhodou je nutnost dokoupení kroužku na nádrž zvlášť.

Výrobce: Givi
Model: Givi ST602, ST 602 Sport-T
Typ: tankvak, textilní zavazadlo
Objem: 4 litry
Materiál: EVA, Polyester 600D, PU
Rozměry: 290 x 240 x 170 mm

Givi ST602

9.4

Objem vs. Rozměry

8.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Stabilita při vyšší rychlosti

9.5/10

Výbava

9.8/10

Voděodolnost

9.5/10

Pros

  • Systém Tanklock
  • Nízká váha
  • Průchodka na kabely

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku