Nolan N100-5

Vyklápěcí helma Nolan N100-5 je nástupcem oblíbeného modelu Nolan N104 (a verze Nolan N104 EVO). Hlavní inovace helma doznala zejména v širším průřezu hledí (a tak lepším výhledu), mírně přepracovaném designu – zmizeli ventilační vstupy hnedka pod hledím, skořepina je nyní dostupná ve dvou velikostech a celkově kompaktnější helmou.

Jelikož mám helmu pouze měsíc a půl a najeto zhruba 2 000 kilometrů bude to jenom takový rychlý přehled co jsem spozoroval. Helma je oproti mojí 5 let staré vyklápěčce od LS2 daleko víc tišší. A taky mnohem lépe sedí, ale to je dost možná tím že se mi helma časem vymačkala. Každopádně Nolan N100-5 je opravdu taková těsnější a bradová vyklápěcí část je blízko obličeje. Nemám ještě koupený komunikační systém (půjdu do Nolan N-com), takže nemohu posoudit jak daleko bude mikrofon, ale s továrním systémem by problém být neměl.

Co se týká pohodlnosti tak jsem velmi spokojen. Na obličeji tlačí polstrování příjemně a na dotek to také není žádné „struhadlo“. Samozřejmě to není vyšší model Schuberth nebo Shoei, ale člověk si může pořídit dobrou helmu i tak aby nemusel vykrádat banku.

Helma je z polykarbonátu a je homologována jak otevřená, tak i zavřená. Takže není problém cestovat s vyklopenou přední částí nahoru. Otevírání je pomocí mechanismu uprostřed brady, které se opravdu velmi jednoduše najde a člověk nemusí hledat kde co a jak zmáčknout. Stačí jen chytnou palcem za spodek helmy a pod hledím za druh protikus a zámek vycvakne. Zajímavé je také eliptické zvedání přední části, což tak určitě pomohlo na celé kompaktnosti.

Hlavní ventilační vstup v bradové části dává vzduchu tak akorát. Horní ventilační vstup funguje tak dobře, zásoba vzduchu co „teče“ po hlavě je dostatečná. Ale dokážu si představit, že v opravdu horkém létě budete muset jet rychleji. Hodně se mi líbí že ventilační vstupy neprodukují ani žádný aerodynamický hluk a ovladatelnost v rukavicích je bez problémová.

Integrovaná sluneční clona (ochrana UV400) se ovládá na levé straně helmy a kde ji necháte, tam zůstane. Zatmavení je tak akorát a clona má vlastní vrstvu proti poškrábání a zamlžení. Výhled nijak nezkresluje a přes široké venkovní plexi je vidět více než dobře. To je vybaveno Pinlock folií v balení a zamlžit přilbu se mi nepodařilo ani při příchodu z „rozpáleného“ bytu do garáže o 5 stupních.

Celkově jsem s helmou Nolan N100-5 velmi spokojen a můžu říct, že je pohodlná nejen na ježdění kolem komína, ale i na výlety s nájezdem přes 500 kilometrů. Nebojte se že jde o polykarbonátovou helmu, dílenské zpracování je opravdu na super úrovni.

Výrobce: Nolan
Model: Nolan N100-5, N100-5 Consistency, N100-5 Special, N100-5 Classic N-Com, N100-5 Fade, N100-5 Hi-Visibility N-Com a další…
Typ: výklopná přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

8.5

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.5/10

Cena

7.5/10

Klady

  • Široké hledí
  • Prémiové zpracování
  • Kompaktní

Zápory

  • Možná horní ventilace v extrémním teplu

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here