Nolan N100-5

Vyklápěcí helma Nolan N100-5 je nástupcem oblíbeného modelu Nolan N104 (a verze Nolan N104 EVO). Hlavní inovace helma doznala zejména v širším průřezu hledí (a tak lepším výhledu), mírně přepracovaném designu – zmizeli ventilační vstupy hnedka pod hledím, skořepina je nyní dostupná ve dvou velikostech a celkově kompaktnější helmou.

Jelikož mám helmu pouze měsíc a půl a najeto zhruba 2 000 kilometrů bude to jenom takový rychlý přehled co jsem spozoroval. Helma je oproti mojí 5 let staré vyklápěčce od LS2 daleko víc tišší. A taky mnohem lépe sedí, ale to je dost možná tím že se mi helma časem vymačkala. Každopádně Nolan N100-5 je opravdu taková těsnější a bradová vyklápěcí část je blízko obličeje. Nemám ještě koupený komunikační systém (půjdu do Nolan N-com), takže nemohu posoudit jak daleko bude mikrofon, ale s továrním systémem by problém být neměl.

Co se týká pohodlnosti tak jsem velmi spokojen. Na obličeji tlačí polstrování příjemně a na dotek to také není žádné „struhadlo“. Samozřejmě to není vyšší model Schuberth nebo Shoei, ale člověk si může pořídit dobrou helmu i tak aby nemusel vykrádat banku.

Helma je z polykarbonátu a je homologována jak otevřená, tak i zavřená. Takže není problém cestovat s vyklopenou přední částí nahoru. Otevírání je pomocí mechanismu uprostřed brady, které se opravdu velmi jednoduše najde a člověk nemusí hledat kde co a jak zmáčknout. Stačí jen chytnou palcem za spodek helmy a pod hledím za druh protikus a zámek vycvakne. Zajímavé je také eliptické zvedání přední části, což tak určitě pomohlo na celé kompaktnosti.

Hlavní ventilační vstup v bradové části dává vzduchu tak akorát. Horní ventilační vstup funguje tak dobře, zásoba vzduchu co „teče“ po hlavě je dostatečná. Ale dokážu si představit, že v opravdu horkém létě budete muset jet rychleji. Hodně se mi líbí že ventilační vstupy neprodukují ani žádný aerodynamický hluk a ovladatelnost v rukavicích je bez problémová.

Integrovaná sluneční clona (ochrana UV400) se ovládá na levé straně helmy a kde ji necháte, tam zůstane. Zatmavení je tak akorát a clona má vlastní vrstvu proti poškrábání a zamlžení. Výhled nijak nezkresluje a přes široké venkovní plexi je vidět více než dobře. To je vybaveno Pinlock folií v balení a zamlžit přilbu se mi nepodařilo ani při příchodu z „rozpáleného“ bytu do garáže o 5 stupních.

Celkově jsem s helmou Nolan N100-5 velmi spokojen a můžu říct, že je pohodlná nejen na ježdění kolem komína, ale i na výlety s nájezdem přes 500 kilometrů. Nebojte se že jde o polykarbonátovou helmu, dílenské zpracování je opravdu na super úrovni.

Výrobce: Nolan
Model: Nolan N100-5, N100-5 Consistency, N100-5 Special, N100-5 Classic N-Com, N100-5 Fade, N100-5 Hi-Visibility N-Com a další…
Typ: výklopná přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

8.4

Výhled

9.7/10

Komfort

8.4/10

Hlučnost

8.1/10

Ventilace

7.1/10

Kvalita zpracování

9.2/10

Výbava

9.0/10

Cena

7.4/10

Klady

 • Široké hledí
 • Prémiové zpracování
 • Kompaktní

Zápory

 • Možná horní ventilace v extrémním teplu

1 hodnocení

 1. Výhled

  10

  Komfort

  7

  Hlučnost

  7

  Ventilace

  6

  Kvalita zpracování

  9.5

  Výbava

  10

  Cena

  7

  Nolan n105 Mám ji už druhou sezónu cca 20 000km a schválit ji nemohu.Helma mi do dnes úplně nesedla občas mně tlačí kolem uší a na bradu je málo místa.To je problém při zavírání ,proto si musíte mikrofon přidržet pusou jinak ho máte pod bradou. Co mi vadí o něco více je to že v chladnějším počasí cítím studený průvan na obličej ( při zavřené ventilaci) vyřešil jsem to tak že před jízdou utěsním helmu ze spod šátkem,to ale nezabrání tomu aby se do helmy občas nedostala mucha.Vetrání při teplotě nad 25 stupňů by mohlo být také lepší.
  Nolanka má i své dobré stránky pinlok funguje na jedničku ovládání clony jednička s hvězdičkou dobrý výhled.Po dvou letech používání helma stále jak nová nevikazuje žádné známky opotřebení. Interkom n -con 901
  občas šumí pravý reprák při zakašlaní se vypíná a při spárování mu to dlouho trvá , absolutní nespokojenost první rok fungoval jak tak ale teď si žije svůj vlastní živo. Když to všechno zhrnu tak za ty peníze jsem čekal víc.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here